Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bejutni az...

Mennyire nehéz bejutni az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Aki most oda jár, tudna mesélni egy kicsit a szóbeliről?

Miyenek voltak a tanárok, feladatok?



2019. jún. 29. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Sokat segíteni ha tagozatot is írnál.
2019. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
81%
Én hatosztályosba jártam pár éve, azóta ha jól hallottam volt igazgatovaltas is úgyhogy lehet hogy változott a szóbeli is. Nekem ami megmaradt hogy magyarból volt ilyen szövegértés szerű feladat és szavakat kellett elemezni, matekból meg talán törtet törttel kellett elosztanom. A szóbeliztető tanárok kedvesek és segítőkészek voltak nálam arra emlékszem és többek között emiatt is mentem oda.
2019. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 igaz, bocsi, a matek-fizika vagy a természettudományos tagozat érdekelne.

#2 köszönöm!

2019. júl. 4. 08:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Idén felvételizett sikeresen a lányom matek-fizika tagozatra. A 47 pontos matek központi miatt csak fizikából kellett szóbeliznie. A suli honlapján ki voltak rakva a szóbeli témakörök. Ezekre közösen felkészültünk és max pontot kapott. A szóbeli egy kicsit ijesztő volt a két vizsgáztató személyisége miatt, de szerencsére ez őt nem zavarta (sokakat igen).

Zsigri tanár úr, az őrúlt zseni volt az egyik (képzeld Einsteint élőben kócos hajjal és üvegszemmel), a másik egy kémia biológia szakos volt aki szóviccekkel próbálta oldani hangulatot.

A szóbelin kihúzott egy témakört (egyenes vonalu egyenletes mozgás) és egy hozzá tartozö kisérletet. Mázli volt mert a nyolcadikos fizikatanárával éppen ezt beszélték át fizika szakkörön.

A szóbelin jó pont ha nyolcadikosként a Varga Tamás Matematika Versenyen és az Öveges József Fizika Versenyen indulsz. Mi a biztonság kedvéért a Játszunk fizikát versenyen is indultunk.

2019. júl. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. júl. 5. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!