Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen TTK biológia szak?

Debrecen TTK biológia szak?

Figyelt kérdés

Esetleg valaki, aki idejár tudna egy órarendet leírni, mégis, hogy telik a hét? Könyvek ára körülbelül mennyi?

Ti mennyire szeretitek? Milyen az oktatás színvonala?

Köszönöm előre is!



2019. jún. 29. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Fent van a mintatanterv, érdemes nézegetni. Félévenként 30 kredit átlagban. Van ami szívás és sokan megcsúsznak vagy kirúgàsra kerülnek, de amúgy teljesíthető 3 év alatt, ha érdekel és csinálod, nem lazsàlod el.

Órák változó, reggel 8-tól este 8-ig bármikor lehet. De javarészt délelőtt vannak órák, gyakorlatok.

Egy könyvet sem kell megvenni szerintem, minden elérhető online, ami kell.

2019. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
Oda jártam, igaz már régen. Az órarend elég húzós, reggel 8-tól este 8-ig órám volt, hetente 3-4 számonkérés laborokon és állandó jegyzőkönyvírás. Nekem elég nagy szívás volt a matek és a fizika, utóbbin nagy része a diákoknak bukott elsőre de ahogy hallottam, minden évben lejjebb vitték a ponthatárokat, szóval már biztosan nem olyan vészes. Illetve a növény- és állatrendszertan gyakorlattal lehet nagyokat szívni amikor fel kell őket ismerni. Amúgy szerettem, szerintem elég színvonalas volt. Ja és könyveket nem igazán kell venni, a tanárok a diasorokat kiadják a fénymásolóba és azt kérik, az ajánlott irodalom meg mind megvan a könyvtárban, kivéve a funkcionális anatómia könyveket mert azok (együtt a 3) szerintem már nyomokban sem lelhetők fel a világegyetemben.
2019. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Az igazság, hogy jelenleg vacilálok, hogy maradjon az eredeti tervben lévő orvos diagnosztikai és képalkotó analitikus, bár ott ahogy láttam, a könyvek ára borzasztóan drága, és sajnos albi mellett mem lesz még azt is egyszerű előteremteni, vagy cseréljem meg a sorrendet, és legyen az első a biológia. Ez utóbbi szintén érdekel, csak az elhelyezkedés miatt félek. Bár mesterképzésre mindenképpen elmennék. Esetleg valami jó tanács, ti mit tennétek?
2019. jún. 30. 09:17
 4/8 Metionin ***** válasza:
Ismertem sok analitikust és egyik sem költött vagyonokat könyvekre. Könyvtárból éltek ők is.
2019. jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! ☺️
2019. júl. 1. 08:08
 6/8 anonim ***** válasza:

A könyvek nagyon túl vannak tolva. Egyrészt használtan is tudsz venni, másrészt ott a könyvtár. Vagy online a pdf könyvek. Letöltöd, akár telefonra. Tanulni tökéletes.

Ez már nem középiskola, hogy megdorgàl a tanár, ha nincs nálad a könyv.

Én inkább egy nyomtatóra ruhàznék be. Én után töltött patronnal kb 1000-2000 forintért nyomtatok egész évben. És rengeteget.

2019. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. júl. 2. 08:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Én jelenleg ezen a szakon végzem a tanulmányaim, hogy azért kissé árnyaltabb képet kapj és ne ijedj meg a második válaszolo válaszától: ebbe a szakba senki nem szakad bele... Igen, tanulni azt kell (pont, mint mindenhol), az első két félév nehéz, mert meg kell szokni, de utána minden sima. Én a fehérkönyv (tanterv) szerint haladok, semmiből nem buktam, de azért az, hogy valaki a hét minden napján reggel 8-tól este 8-ig bent legyen, az erős tulzás. Nekem minden félévben heti 1 ilyen keményebb napom van.

Ne pánikolj rá. Könyvet pedig hármat vettem, mindegyik 1500 Ft alatt volt, de azokat sem kötelező megvenni, mindegyik megtalálható elegendő példányszámban a könyvtárban, csak én szeretek firkálni.

Ha bármi kérdésed felmerül, nyugodtan keress üzenetben!

2019. júl. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!