Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van valami összefü...

Szerintetek van valami összefüggés az egyetemen tárgyteljesítés és ismeretszerzés között?

Figyelt kérdés
Vagy ez utóbbi a magánügyed, és magánszorgalomból akár még tanulhatsz is valamit érdemben, ha nagyon akarsz, és nem csak a papír érdekel a végén?

#egyetem #tanulás #diploma #felejtés #tárgyteljesítés #értelmetlen magoltatás
2019. jún. 30. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyetemen nagyon kampánytanulás van, vagyis rengeteg dolgot kell a fejedbe préselni, de kevésszer fogod pl. átismételni, hogy rögzüljön, mégkevésbé használni a tudást. Így lényegében az egész a papírról szól, inkább gátat szab az egész annak, hogy egy területben elmélyedj, hiszen nincs rá idő. Amúgy engem érdekel az is, hogy ennyi mindenről hallok, csak nem látom hasznát a későbbiekre nézve. Ha nem dolgoznék egyetem mellett abban, ami a szakmám lesz(nappali mellett), nem találkoznék azzal, amit kell majd csinálnom, hiába teljesítem jól a tárgyakat.
2019. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Most abszolváltam (levelezőn), és pontosan így érzem. Hogy egy kalap szert sem ért az egész. Egyfajta szerepjáték, hogy tudsz eszelős rövid idő alatt eszelős mennyiségű infót nagykanállal behabzsolni, majd kiokádni és elfelejteni. Három eredményét látom: 1. fejlődött a kritikai érzékem (mondjuk előtte is volt, sokakkal ellentétben, akinek a végére sincs), tanultam egyfajta "értelmiségi", racionális szemléletet, 2. jobban megy a tanulás, 3. képbe jöttem, _mit kéne megtanulni magamtól_, ha tényleg el akarok mélyedni a területben. De ahhoz, aminek hirdeti magát (képzés), nem sok köze van. Gyökeresen át kéne alakítani, ennek így nem sok haszna, értelme van, főleg ha a befektetett munkával (és pénzzel) állítom párhuzamba.
2019. jún. 30. 23:58
 3/3 A kérdező kommentje:
"inkább gátat szab az egész annak, hogy egy területben elmélyedj, hiszen nincs rá idő." pontosan. kimondottan az ellen hat a mennyiségi magoltatás, amire pedig ki lenne találva.
2019. jún. 30. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!