Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek a masírozó, kiskatonásat...

Ezek a masírozó, kiskatonásat játszó fiatalok mire fel kapnak egyetemi végzettséget a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen? Miket tanulnak ezek a hallgatók, ami diplomára jogosít fel?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki belém szállna tudom, hogy van közigazgatás-szervező meg építőmérnöki képzések is, amelyekkel amúgy semmi bajom természetesen, mert tényleg "egyetemi szinthez illik". Még a Rendészettudományi képzésen is elhiszem, hogy a bűnügyi képzésen sok érdemi elméleti anyagot kell tudni, mert a nyomozói munka elég komplex. Viszont én gazdaságinformatikán szenvedtem éveken keresztül olyan tárgyakkal, mint a statisztika1/2, makro- mikroökonómia, számvitel, adatbázisrendszerek vagy gazdasági matematika. De ezek a masírozós, trombitázgatós és eskütételen parádézó emberkék mégis milyen komoly dolgokat tanulhatnak egy egyetemen? 5 kreditért "fegyverkezelési alapismeretek"? 3 kreditért "álcázási technikák" vagy 6 kreditért "légvédelem a gyakorlatban"? Nincs is Magyarországnak valamire való hadserege! És ugyanolyan végzettséget fognak kapni, mint én informatikai szakember...? Bocsi, de ez eléggé nevetségesnek tűnik.

2019. júl. 1. 17:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Kemény vagy.


Mérnökinfóra vagy progra nem vettek fel?

2019. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nincs építőmérnök képzés, nem tudom ez honnan jött. De a lényegre térve, minden rosszindulat nélkül mondom, hogy szerintem hamarabb írtad ki a kérdést, mint hogy utánaolvastál volna a témának. Gratulálok az informatikus végzettségedhez de sok mindent nem tudsz, mint ahogy én sem a te szakodról. Képzeld el, hogy mi is tanultunk közgazdaságtant és matekot, rengeteg olyat mint a többi NKE-s (államszervezet, közigazgatás, stb) mivel sok a közös modul. Illetve vannak szakmai tárgyak is. Nekünk ebben a félévben 18 tárgyunk volt, plusz vizsgaidőszakban még egy gyakorlatunk is. Nálunk is tanulhatsz amúgy informatikusnak meg mérnöknek, de ha pl tüzérnek hidd el nagyon komoly matekja van. Az, hogy "masírozunk" pedig plusz feladat, mivel ugyanúgy tanulunk, csak mondjuk hétvégén még díszelegni vagy tesibemutatózni is el kell menni. Összefoglalva, nem értem a kérdésed, mivel ez két külön dolog. A te szakod és a miénk is más miatt nehéz. Biztos nehéz a gazdinfó, de nálunk is vannak kemény tárgyak, és sokkal kevesebb a szabadidő, illetve a tesit se hanyagolhatjuk. Miért kapnánk amúgy ugyanolyan végzettsége mint te amúgy? Te végzel és elmész egy céghez mint informatikus, itt végzünk és a Honvédségnél leszünk lövész, műszakis, logisztikus stb. Sőt logisztikán ha pénzügyre mész egyszerre végzed a BGE-t és az NKE-t. Az meg megint más tészta hogy pl. Régen kaptál diplomát mint mérnök most meg nem, de ez az írásom már így is hosszú lett. Szóval Kedves kérdező ha érdekel a téma olvass utána vagy írj és nagyon szívesen válaszolok rá :) de legyszi ne a felszín alapján skatulyázz be embereket, és ne egy síkon gondolkozz. További szép napot :)
2019. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan gazdinfóra vered magad?

"statisztika1/2, makro- mikroökonómia, számvitel, adatbázisrendszerek vagy gazdasági matematika" - Első diplomám gazdmen szakról van, adatbázisrendszerek kivételével az összes tárgy van gazdasági szakokon, egyik se olyan szenvedős, turizmus meg HR szakos kiscsajok is meg tudják csinálni. Nagyon komolyan informatikai szakember lehetsz ha már a gazdmatekkal bajaid vannak. Bocsi, de ez eléggé nevetségesnek tűnik.

2019. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Van építőmérnöki szak amúgy

[link]

2019. júl. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

#1, #2: Ba****tok meg ne tereljetek! Most nem rólam van szó! Arról van szó, hogy egy katonának mi a fenének kell diplomát kapnia? Jó tudom, ők soha a büdös életben nem vállalhatnak munkát külföldön, hanem a rendszer alattvalói lesznek - diploma ide vagy oda - és ezért nem annyira lehet őket irigyelni. Én bármikor válthatok multi és multi között, ország és ország között, ők mindig csak az állam "szolgái" lesznek. No offense, de tényleg így van.


"itt végzünk és a Honvédségnél leszünk lövész, műszakis, logisztikus stb."


AK-47-el való durrogtatáshoz minek annyi matekot tanulni? Ráadásul a honvédségnek nincs egy épkézláb modern tüzérségi lövege, nemhogy egy komplex légvédelmi rendszere. De ezekhez is elég lenne egy célirányosan kiképzett OKJ-s szintű műszakis kiskatona. Kötve hiszem, hogy az orosz hadsereg S-400 -as légvédelmi rendszerét is diplomás tisztek kezelnék. Márpedig ott tényleg van mit irányítani és menedzselni. Na mindegy, szóval nem tudom nektek minek kell diploma, hogy azt a pártucat rozsdás szovjet hadicuccot kezelni tudjátok. De ha nektek így megfelel meg büszkék vagytok rá, akkor nem bánom.

2019. júl. 1. 18:39
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért terelünk mert nevetséges vagy és feleslegesen játszod az agyad.
2019. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ahogy van a szakközépiskolás gépész/építész/informatikus... valamint az egyetemi megfeleltje között nagy különbség, úgy itt is van. Biztos nem azt tanulják az egyetemen több évig, hogy hogyan durrogtassanak az AK-47-essel. Bármelyik valamire is való országot megnézel, mindenhol van egyetemi szintű közigazgatási, hadügyi... képzés.

Külsősként könnyű leírni valamit, ha egyáltalán nem is látsz bele vagy nem akarsz belelátni.

2019. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Szépen beszélsz magadat nagyra tartó, diplomás, értelmiségi emberként. Büszke lehetsz rá, gratulálok.

Az pedig nem valami nemzeti sajátosság, hogy hadtudományt oktatnak egyetem is. Mint ahogy az sem csak a te sajátosságod, hogy ha valamibe nem látsz bele akkor azt rögtön egy kétéves gyermek is meg tudja csinálni.

(Semmi közöm az NKE-hez, sem a katonasághoz mielőtt személyeskedés jönne válaszul)

2019. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! A második vagyok. A többi válaszolóval értek egyet. Nem szeretnék vitázni veled, de szerintem a Mikroökonómia mellett lehet egy kis reális gondolkodást is kellett volna tanulnod. Hogy lövöldöznénk már folyton? Évente kétszer elmegyunk lövészetre. Amúgy meg tanulunk. Egy logisztikusnak, műszakisnak vagy harckocsizónak és légvédelmi rakétásnak már hogy ne kellene tanulnia? Abban sincs igazad, hogy "örökre eladtuk a lelkünket" mert le is lehet szerelni +8 év a szerződés amúgy. Én nem szoktam olyanokon fenn akadni hogy pl nem Ak 47 van hanem Ak63, de te annyira okosnak érzed magad. Azért jöttél ide mert szeretted volna ha istenítenek mert elvégezted a gazdinfót? Nagyon el vagy szállva és sok mindennel nem vagy tisztában. Legkozelebb kérdezz inkább utána mielőtt itt próbálsz szerencsét
2019. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Okés, rendben, elhiszem. Hátha lesz majd egy NKE-s ismerősöm aki esetleg megmutatja, hogy miket tanulnak. Amúgy félreértés ne essék. Senkit nem akartam megbántani, elhiszem, hogy ott is kell valamit tanulni csak számomra annyira furcsa, hogy egy a Honvédséghez hasonló nem piaci alapon működő szervezetnek egyetemi szintű oktatás keretén belül biztosít szakembereket az állam. Nem akarok hülyeséget mondani, de én úgy tudom külföldön kivétel nélkül AKADÉMIÁNAK hívják az egyes hadsereggel illetve rendvédelmi szervezettel együttműködő oktatási intézményeket nem pedig egyetemnek, mint nálunk. Nekem csak ez csípi a szememet, hogy bármennyire is lehet tisztelni a rendvédelmi szerveket azért az ő képzésüket ne említsük már egy lapon a mérnök/jogász/orvos/közgazdász képzésekkel.
2019. júl. 1. 21:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!