Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek a masírozó, kiskatonásat...

Ezek a masírozó, kiskatonásat játszó fiatalok mire fel kapnak egyetemi végzettséget a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen? Miket tanulnak ezek a hallgatók, ami diplomára jogosít fel?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki belém szállna tudom, hogy van közigazgatás-szervező meg építőmérnöki képzések is, amelyekkel amúgy semmi bajom természetesen, mert tényleg "egyetemi szinthez illik". Még a Rendészettudományi képzésen is elhiszem, hogy a bűnügyi képzésen sok érdemi elméleti anyagot kell tudni, mert a nyomozói munka elég komplex. Viszont én gazdaságinformatikán szenvedtem éveken keresztül olyan tárgyakkal, mint a statisztika1/2, makro- mikroökonómia, számvitel, adatbázisrendszerek vagy gazdasági matematika. De ezek a masírozós, trombitázgatós és eskütételen parádézó emberkék mégis milyen komoly dolgokat tanulhatnak egy egyetemen? 5 kreditért "fegyverkezelési alapismeretek"? 3 kreditért "álcázási technikák" vagy 6 kreditért "légvédelem a gyakorlatban"? Nincs is Magyarországnak valamire való hadserege! És ugyanolyan végzettséget fognak kapni, mint én informatikai szakember...? Bocsi, de ez eléggé nevetségesnek tűnik.

2019. júl. 1. 17:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogyan az Egyesült Államokban is az állam biztosítja. És attól, hogy akadémiának hívják például a West Point-ot és nem egyetemnek, attól még ott is BSc diplomát kapnak ha elvégzik.

És rajtad kívül senki nem hasonlítgatta össze egyik diploma értékét a másikkal.

2019. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"És attól, hogy akadémiának hívják például a West Point-ot és nem egyetemnek, attól még ott is BSc diplomát kapnak ha elvégzik."


Igen, utánanéztem ennek a West Point-nak ez is egy nagyon szofisztikált hely. Első nap: levágják a jelentkezők haját, zsákokat cipeltetnek velük fapofával és 2 centiről az arcukba ordítanak az "oktatók". Hát felőlem kaphatnak ezek az "egyetemisták" akár Phd-t is, akkor se gondolhatja senki, hogy egyenértékűek egy mérnökkel vagy egy orvossal. A hadsereg mindig is egy állami privilégium volt, kétséges célokat szolgáló szervezet ezért a társadalom szemében elfogadottá kell tenni. Ha ennek az eszköze a csillió kitüntetés meg adott esetben a diploma, akkor az. A sötét középkorban is a lovagokat bálványozták a felvilágosodás pionírjait pedig eretnekként üldözték (pl.: Galilei, akinek a tudománnyal szemben kellett hazudnia a vallás (vagy inkább az élete) érdekében). Minden csak megítélés és nézőpont kérdése. De azt hiszem én itt be is fejezem a vitát és a kételkedést. További szép estét mindenkinek!

2019. júl. 1. 22:54
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Sem a West Pointon, sem az NKE-HHK-n nem a ranglétra alján álló kiskatonákat képeznek, hanem a tiszteket, akik ezt a rengeteg embert vezetik. Ahhoz pedig bizony tudás kell, pont mint bármelyik multicég vezetéséhez.


Az Sz-400-nak pedig lehet, hogy nem diplomás az egész személyzete, de az üteg vezetéséhez biztosan kellenek a diplomás tisztek, akiknek van valami fogalmuk a radarról meg az informatikáról. Mondjuk nálunk nincs Sz-400, de van helyette Kub, amihez még több szakértelem kell, mert ha jól tudom, az elektronikája még főleg analóg és működési elve egy gazdinfós számára felfoghatatlan.


Ja és tudtad, hogy pilótákat is képeznek ott? Azt már elhiszed, hogy a repülőgép nem egy autó és egy nagyobb gépet már nem árt, ha valami diplomás ember vezet?

2019. júl. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
96%

Hát haver, nekem van HHK-n végzett haverom, és elég szopó volt az élete. Rengeteg tanulás, kevés buli, a kevés szabadidőben meg "játszhat katonásdit" mert hogy azt nem a tanórákból veszik el, hanem +ba vágják hozzád. Minden tiszteletem ezeké a srácoké.


Mellesleg meg nálunk a gazdinfósok azok voltak akiket nem vettek fel hozzánk proginfóra/kibuktak és valamit mégis meg akartak csinálni. Gólyatáborban is őket szivatták a legjobban úgyhogy megértem hogy miért vagy ilyen ideges.

Egy lúzer diplomával énis szomorú lennék. :(

2019. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

"Gólyatáborban is őket szivatták a legjobban"


Ez aztán a toleráns magyaros hozzáállás. Igazi fenegyerek lehetsz, hogy felnőttként a szívatás számít nálad a legnagyobb értékmérőnek. Gondolom az NKE-s haverod is az a tipikus turulmadaras éjjel-nappal trianonozó mellét verő betyárgyerek lehetett, akinek azért egy fokkal több esze volt a többi masírozós szakközepesnél aztán úgy gondolta, hogy inkább nem megy ágyútölteléknek, hanem megszerez egy "katonai diplomát". A tantervről mellesleg te se említettél egy szót sem csak egy alátámasztatlan érvként jöttél azzal, hogy szopó volt az élete. Hát elhiszem... Amikor az embernek az ész nélküli gyúrás meg erőltetett futás mellett még gondolkoznia is kell az vszeg nem lehet könnyű egy bakancsos egokirálynak. Engem meg ne félts kérlek, mert semmi okod rá. A szoftverfejlesztéstől kezdve a banki szektoron át a vállalatirányítási-rendszer adminisztrátorral bezárólag (SAP, ha így mond valamit bár rohadtul kétlem) bármely területen el tudok majd helyezkedni az informatika területén (külföldön is) és nem kell a rendszer csatlósaként "Erőt, egészséget" ordítanom torkaszakadtából. Köszi szépen, hogy megosztottad a véleményedet.

2019. júl. 2. 09:31
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

" A szoftverfejlesztéstől kezdve a banki szektoron át a vállalatirányítási-rendszer adminisztrátorral bezárólag (SAP, ha így mond valamit bár rohadtul kétlem) bármely területen el tudok majd helyezkedni az informatika területén"


Hát persze hogy el! Hogyne! Az álmok jó dolgok! Az tartja az ilyen pesszimista emberekben a lelket.

Képernyőn keresztül azt ír az ember amit akar, ezért nem is vitatkozom veled inkább informatikai dolgokról.


Egyébként meg minek irnék a képzéséről bármit is? Te eldöntötted hogy ez egy alja képzés, bárki bármit ír.

Innentől kezdve fafejűbb vagy mint sok turulnemzedékes.


Egyébként ha annyira érdekel a kinézete(bár furcsállom) egy teljesen átlagosan öltözködő srácról van szó mint az embere 80%-a ott. Megvan persze a turulmadaras nagymagyar is de elég kevés.


A többrétű képzésről pedig.:

Nem csak lövészek vannak. Vannak logisztikusok akik azért tanulnak rengeteg matekot hogy utána civil cégnél elhelyezkedhessenek ha meggondolják magukat.

Közlekedésmérnököket például szippantja fel a civil szféra mert kegyetlen jó fizukat ajánlanak.


De mondom nembaj. Gazdinfos vagy, nincs ezzel probléma. Az informatika tápláléklánc alján is elkell valakinek helyezkednie az infotanár és a rendszergazda között. ;)

2019. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Jó, azt hiszem érdemes lesz téged elengednem, mert nagyon rákattantál a tanulmányaimra és szétoffolod a kérdésemet mielőtt sikerülne téged levakarnom a hátamról. Szerintem egy hazai vezető informatikai cégnél korrekt pozícióban dolgozni nem a tápláléklánc alja (amúgy is sokrétű a tudásom de te nem érsz annyit hogy itt magyarázkodjak egy anonim fórumon). Mivel úgyse akarok tanulni az NKE-n így elfogadom, hogy ez is egy iskola a maga követelményeivel. Magyar címeres kitűző meg huszársisak, programkódok miatt szétült dekubituszos s*** vagy alibinek tartott viccdiploma... nekem édes mindegy és lelke rajta mindenkinek, hogy ki mire büszke.
2019. júl. 2. 10:23
 18/29 anonim válasza:
100%
Csak irigykedsz rájuk,nevetségesen túltolod magad és siránkozol mint egy libsi hazaáruló kislány...
2019. júl. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az a baj a kérdezővel, hogy buta és tájékozatlan, hanem, hogy mindent bevet, hogy az is maradjon. Egyszerűen nem akarja megérteni, hogy a katonai szakma főleg a vezetés szintjén nagyon összetett és szerteágazó ismereteket követel. Csak fújja a hülyeségeit a "masírozásról" meg a "durrogtatásról" Hagyni kell, nem lehet rajta segíteni ha nem akarja.
2019. júl. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
#19: Jó nyugi már, mostmár elhiszem. Csak én mindig szkeptikus és sztereotip vagyok az egyenruhások láttán, mert nálam a hazafiasság és egyenruha, de legfőképpen az erőszak nem összeegyeztethető a tudományos, innovatív világképbe és a szekuláris, liberális, toleráns felfogásba. Mindig a háttérben ügyködő és a szorgalmas elmék vitték előre a világot (radar, Enigma, Einstein, atombomba, rakétatechnológia, informatika stb.), amit a hadsereg csak lenyúlt vagy kihasznált (legtöbbször rossz célból). Szóval nálam ez a szakterület egyszerűen nem fér bele a tudományterületek körébe. Nézzetek hülyének - és úgyis ez az én baromságom lesz - de sose fogok annyira tisztelni egy hadászatban magas rangú embert, mint egy jogászt, informatikus vagy orvost. Persze ez senkit nem érdekel, a saját véleményem és ezért sem kell nagy feneket keríteni neki. Ennyi. Peace and make love not war!
2019. júl. 4. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!