Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy pszichológia MA-n 2 nyelvvizsga kötelező?

Figyelt kérdés

Az angolt megértem. De ez pont az a szakma/hivatás, ahol semmi értelme valamennyire tudni egy második nyelven is, és középfokúzni belőle.


Egyik tanárom azt mondta, hogy BTK-s szak, így teljesen jogos a 2 nyelvvizsga, mint elvárás. Meg alapműveltség. Ettől függetlenül felesleges annak, aki Magyarországon akar elhelyezkedni. Nem fogok olaszul pszichózni, az 100%. :D



2019. júl. 3. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb BTK-s szakon tényleg elvárás a 2 nyelvvizsga. Az idegen nyelv ismerete sose hátrány attól függetlenül, hogy itthon helyezkedik-e el valaki.
2019. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2 nyelvvizsga is kell????

Hűha, akkor jó ha most elkezdek tanulni még egy nyelvet....

2019. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel rengeteg szakirodalom van idegen nyelven, ha lépést akarsz majd tartani akkor nem árt nyelveket tudni.

Emellett a nyelv ismeret mindig előny, más kultúrák és gondolkodásmódok megismerése fejleszti a személyiséged.

2019. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nyilván ez egy teoretikus kérdés volt, ilyen esetben az E/2-ben intézett választ enyhén szólva személyeskedésnek veszem, de bizonyára velem van a baj. :D (Talán beleuntam a kioktatásba, mert abból sok volt az életemben.)


Maradjunk annyiban, hogy a pszichológiához minden jól jön. Nem csak a nyelvtudás fejleszti a személyiséget. Én meg elmondom, hogy ezzel kapcsolatban mit látok. A tanáraink jelentős százaléka tartja az angol nyelvű pszicho szakosok óráit is. Nekem van C1 angol nyelvvizsgám, sokan a tanáraink közül viszont nagyon rosszak angolból, mégis órát tartanak. Feltételezem más nyelven még ennyire sem tudnak, de akkoriban más rendszer volt, pont emiatt van a mostani így, ahogy, mert nekünk már jobban megy.


Igaz, az olasz nyelvvizsgám még nincs meg, de ha rajtam múlt volna a dolog, 4 nyelvvizsgám is lehetne. Az olaszt kötelező 2. nyelvként tanultam középiskolában, és amúgy az olaszoknál sokkal jobb a pszichológia oktatás. A spanyolok is sokat áldoznak erre és amúgy önszorgalomból a spanyolnak is nekiálltam. Azontúl animés vagyok, így japánt is tanultam 2,5 évig, sőt nem egyszer beszélgettem is japánokkal, óriási élmények ezek. Részt vettem középiskolásként egy cserekapcsolatban Izlanddal. Úgyhogy ha valakit, engem tényleg érdekelnek más kultúrák és az, hogy világot lássak. Ez azonban nem mindenkire igaz. Most ettől kevesebbek lesznek pszichológusként?

Szóval olasz nyelvvizsgám amiatt nincs, mert nem úgy alakult az életem, hogy be tudjam férkőztetni valahová (a többit se) így erre csak most fogok sort keríteni, mert a diplomához kell. A határidő mindig nagy úr. :D Középiskolában pedig olyan közegben éltem, ahol szinte senki se foglalkozott azzal, hogy bizonyos szakokon 2 nyelvvizsga kell. Pedig akkor simán lett volna időm összehozni. Ez van.

2019. júl. 23. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!