Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik helyen...

Szerintetek melyik helyen menjek mérnökinformatikus szakra: Óbudai Egyetem Székesfehérvár vagy Pannon Egyetem Veszprém? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Lassan már döntenem kéne. Az Óbudainál otthonról be tudnék járni (a budapesti karuk nem jöhet szóba), a Pannonnál kollégiumba kéne mennem, amit nem tudom, mennyire bírnék, nem vagyok annyira nyitott. Fő szempontjaim: melyik mennyire szivatós, melyiket lenne könnyebb elvégezni (a veszprémi tudomásom szerint elég nehéz), milyenek a tanárok (az Óbudairól ilyen téren főleg jókat olvastam), melyik gyakorlatiasabb, melyiknél lenne több szabadidőm, melyiknél több az ösztöndíj, illetve hogy melyiknél könnyebb a matek (67 %-os belőle a közép érettségim). A veszprémi előnye, hogy ha nagyon nem bírom, át lehet menni üzemmérnök-informatikus szakra, emellett jobban tudok önállósodni, de olvastam róla olyat, hogy mivel kevés a pénzük, lehúzós. A fehérvári pedig kisebb és nem kell kollégiumba mennem (anyagilag olcsóbb), de nincs akkora hírneve az Alba Regia Műszaki Karnak. Szóba jött még a Dunaújvárosi Egyetem is, de arról túl sok rosszat olvastam, ezért kilőve.

2019. júl. 7. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

BME,OE vagy SZTE.


Ebben a sorrendben.

2019. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Akármelyiket is választod, nagyon ülj neki a mateknak a nyáron. 67%-os közép érettségi nagyon kevés.
2019. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Nem bunkó akarok lenni, de jól meggondoltad ezt 67%-os matek középpel? Lehet, jobban járnál, ha kihagynál egy évet, amit csak a matek gyakorlására szánsz, mert az sehol sem lesz könnyű sajnos, minden mérnöki szakon komoly hangsúlyt kap, az üzemin is és ha kínlódsz, az a szabadidőt és a kedved is elveszi.

Egyébként ha az Alba Regia közelebb van és maga a hely szimpatikus, akkor azt ajánlom, a távolság nagyon fontos szempont. Koleszban szerintem nem lennél jó helyen, ha nem vagy bulizós (vagy ha nem tudsz békésen tanulni, aludni jövés-menés, zenebona mellett is) és az anyagiak is számítanak gondolom.

2019. júl. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
83%

Tudom nem mostani a kérdés de háétha valki idetéved neki szánom:

A matek mérnökinformatika szakon nem középszintre hanem az emeltre szintre pül.Van olyan tárgy hogy analizis(Itt deriválás, integrálás, függvényhatárértékszémitás..ilyeneket kérnek)A másik mazekos tárgy Diszkrét matek oda se árt érteni a kétismeretlenes egyenleteket.A másik nehéz tárgy a matek mellett a progarmozás.Az OE-AMK-n c#(c tipusu prog.nyelv.És jó mélyen belemennek.Nem csak felsszinesen.Ebből jelenleg szigorlatozni is kell.Szóval nem csak a matek fontos.Hanme az informatika is.Aki teheti mindkettőből tegyen emeltet vagy leaglábbb egyikből.A másiknak nézen utána.A ponthatár nem megugorhatatlan de bent is kell maradni.Üdv egy OE-AMK-s

2021. júl. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!