Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen százalékhatárok...

Egyetemen százalékhatárok érdemjegyeknél (ZH-n, teszteken stb. ) mettől meddig vannak feljegyezve? Gáz, ha valaki kettesre ír meg egy ZH-t?

Figyelt kérdés

2019. júl. 11. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, ha kettest írsz. Van olyan tárgy ahol az emberek 90%-a elsőre egyest ír és 50-70% a lemorzsolódás.

Sok tárgyból nem is számít a ZH csak legyen meg 2es és mehetsz vizsgára.

Persze van ahol beleszamit a vizsgajegyedbe az évközi teljesítményed ott azért fontos, hogy ne 2es legyen, mert akkor elnézőbbek vizsgán.

Ha meg gyakorlati jegyes a tárgy akkor az évközi jegyeid alapján leszel leértekelve.

2019. júl. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hat ez ahogy mondja az első nagyon szubjektív nekem szemin vannak ZH-k az előadáson "ZH"-k inkabb beugró félék a vizsgára hogy pl 4 zh pontjainak összege 28-nak meg kell lennie a 40-ből hogy mehess vizsgára csak mondtam valamit. Általában 60% adnak 2-est vagy is nalunk. És 10% egy jegy tehat 70% 3 stb. Akkor szoktak a vizsga százalékából engedni ha olyan beugrót irok (1 db a félév vegen) mely altalaban brutális magas százalékkal lehet csak meg itt van amikor a 2-es 80% tehat szubjektív ilyenkor a vizsgán mar altalaban 50% megadjak a 2-est. De találkoztam mar olyan tanárral is aki semmit nem kert csak 1 ZH vagy ugye előadásnál vizsga es mar 40% megadta a 2-est. Mi értékelések alapjan próbáljuk őket megtalálni felsőbb évesektől az a baj mindenki azt az órát venne fel es nehez hozzájuk bekerülni altalaban amugy ők reálisat is kernek.

Amugy senki nem fogja megtudni hanyast írtál ha csak nem mondod el nekik nalunk teljes diszkréció van megadhatunk Neptun kódot e-mailt amire elküldik vagy mondja a tanár ora előtt hogy ki az aki nem járul hozza hogy az eredményeit névvel tegyek közre írnak egy e-mailt a tanárnak melyben leírják hogy mivel szeretnek hogy feltüntesse őket. Tudod van egy mondás hogy az egyetemen a 2-es az 5. Amint bekerülsz örülsz majd hogy az meg lesz és nem azon fogsz pörögni hogy gaz ha megtudjak hogy 2-es annak meg mindig gazabb akit meghúztak. En inkabb büszke lennek magamra meg örülnek hogy nem szívok tovább a tárggyal.

2019. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem. Viszont az igaz, hogy tanárfüggő az értékelés módja? Pl.: Van olyan tanár, aki 50%-tól ad kettest, de van olyan is, aki 60tól, vagy 70től!?

És az év végi jegyeket hogyan adják, az egész évi teljesítményemnek az átlagából? Ha igen, akkor szoktak felfelé kerekíteni pl. 2,8-ra 3-ast; 3,7-re négyest stb.?

2019. júl. 11. 21:45
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló köszönöm. :-)
2019. júl. 11. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs ilyen hogy év közben 2.8-ra állsz és az 3-as. Van zh, esetleg megajánlottat kapsz, ha mindkettő ötösre sikerül, amúgy vizsgára kell menni. És a vizsgajegyed kapod végleges jegynek. Van ahol beszámit a zh, de többnyire nem nézik.
2019. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán találkoztam meg ilyen atlag számítással nalunk legtöbbször szemin 1 dolgozat van es az a jegyed es mondjuk a kedvesebb ad 1 javítási lehetőséget. Altalaban pontoznak vagy mondanak egy százalékos aranyt amiben mozoghatsz pl egy 50 pontos félévben ami mondjuk 5 dolgozat neked minden témából el kell érned 5 pontot hogy ne legyen instant bukó es mondjuk azt mondja hogy 30 ponttól ad kettest a tárgyra es ennek a ket feltételnek kell teljesülnie a kettesért. Nem lattam hogy valaki nagyon számolgat ha jegyeket is kaptok óran nagyon nem fogja indokolhatni az osztályzatot lattam mar olyat is aki készségesen megadta az a ket jegyre 4 es 5 a jobb jegyet ha irsz egy beadandót de valaki azt mondja ez 4 es nem fogad el plusz feladatot.
2019. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!