Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az egészségü...

Mi a véleményetek az egészségügyi szakokról? Melyiket éri meg leginkább elvégezni, ha az osztatlanokat nem vesszük figyelembe?

Figyelt kérdés
Érdekel az orvostudomány, de nem akarok orvos, vagy gyógyszerész lenni, ezért az egészségtudományi kar szakjain gondolkozom. Jár/járt valaki oda? Mit tanácsoltok?

2019. júl. 14. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Gyógytornász
2019. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Képalkotó
2019. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Pedig az egészségügyben pont az a jó szakma, ahol nem kell a beteggel "foglalkoznod". Ez pont a gyógyszerész. Jól fizet, nem egy gusztustalan munka és ha számít, még doktor is vagy.
2019. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
dietetikus tök jó
2019. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyben mindig lesz munkád,főleg a "mocskosabb" részeiben,mint amilyen az ápoló.De összességében,hiába hogy sose leszel munkanélküli,szerintem nem éri meg se annak lenni.A dietetikus és a gyógytornász elég jó,esetleg a menedzsmentben is lehet mit kezdeni,de ahogy valaki fentebb írta,a gyógyszerész tényleg a legjobb,ha úgy összességében mindent nézünk.Rendben van,hogy nehéz elvégezni,de messze ők vannak a legjobb helyzetben az egészségügyben.A versenyszférába kerülsz vele,nem pedig közalkalmazottként szívsz,"fehérkesztyűs" meló,nem csinál ki idegileg,tervezhető a munkaidő,vannak kilátások,ha unod az egészségügyet,iparban is dolgozhatsz vele,plusz még kismillió határterületen,kutatástól kezdve orvoslátogatóin át nagyon sok mindent lehet vele kezdeni.De ha az nem,akkor én a gyógytornászt vagy a dietetikát ajánlom,vagy esetleg,ha nem riadsz meg a véres dolgoktól,a műtősnő se rossz.Asszisztensek közül szerintem messze a nekik van a legjobb dolguk,ami a bért illeti(mert olyan kevesen vannak),és ez egy intelligens,felelősségteljes,és izgalmas szakma.
2019. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

"Pedig az egészségügyben pont az a jó szakma, ahol nem kell a beteggel "foglalkoznod". Ez pont a gyógyszerész. Jól fizet, nem egy gusztustalan munka és ha számít, még doktor is vagy."


Azt vágod, hogy az EÜ-be azért megy az emberek többsége, mert szeret emberekkel foglalkozni? A gyógyszertárban dolgozó gyógyszerész meg mégis mit csinál, ha nem "foglalkozik" az emberekkel?

Inkább a te hozzáállásod gusztustalan.

Igen, vannak kevésbé emberközpontú szakok, pl. OLDA és társai, meg lehet gyógyszerészként gyógyszergyárban dolgozni, sőt, orvosként is lehet. De azt kijelenteni, hogy "az EÜ-ben pont az a jó szakma, ahol nem kell foglalkozni a beteggel"... komolyan, az eszem megáll.

2019. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog is, ha lekakálnak, lepisilnek, lehánynak, leköpnek... Na erre értettem, hogy emberekkel dolgozni. Pár éve ezt csinálom. A fentieken mind túl vagyok. Jobb ezt elkerülni. Még ha meg is áll az eszed.
2019. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!