Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A jótanulókat miért bántják...

A jótanulókat miért bántják mindig az iskolában?

Figyelt kérdés

Mind általánosban, mind gimnáziumban ez volt. Pedig utóbbiban nem voltam olyan nagyon jó, kitűnő meg főleg nem. Itt nagyon durva iskolai zaklatás ment miatta. Általános nekem meg túl könnyű volt, szinte semmit nem tanultam, mégis kitűnő voltam.


Ebben mi bűn van? Mondanom sem kell, hogy a tanárok nem csináltak gimnáziumban semmit. Nem adhatom be direkt hibásan, vagy én nem tudom. Csodagyerek sem voltam, hogy valami nagyon erős suli kellett volna, vagy külön "tehetséggondozás". Stréberség meg messze volt tőlem, mint az univerzum.


2019. júl. 17. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Egy dolog, hogy tanulsz és egy másik, hogy milyenek az emberi kapcsolataid. Én ismerek olyan srácot, aki gyakorlatilag egy zseni volt, de kb.mindenki a barátja volt, és nem bántották, bulizott és kapcsolatokat épített egész gimi alatt.


Nem kívül van a megoldás.

2019. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Irigység. A jobb gimnáziumokban azért már nem annyira jellemző ez.
2019. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
ne aggodj a valoeletben/munkahelyen azokat piszkaljak aki hulye
2019. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát első én is azt csináltam, meg nem voltam zárkózott, meg mintagyerek. Aztán mégis kaját dobáltak a hajamba, mert ötös lett a dolgozatom, még az övüké egyes, meg mert írtam az órán, ők meg unatkoztak. Bármit megtettek volna, meg is, pedig én ráadásul olyan is voltam, hogy szívesen segítettem másoknak, odaadtam mindent, megírtam nekik.
2019. júl. 17. 22:33
 5/8 anonim válasza:
51%

Nalunk is piszkaltak a jo tanulokat, de ok olyanok voltak melle, hogy nulla emberi kapcsolat , mely vallasossag, en egesz nyitott voltam es baratkoztam veluk (altalanos iskola) rendesek voltak egyebkent de az osztaly tobbi tagjat sosem akartak megismerni szerintem ezert is banthattak oket.

Aztan kozep iskolaban ez valtozott , a rossz tanulokat bantottak (a tanarok is). Pedig egyebkent szerintem nem a jegyben kell merni a diak tudasat. (Waldorf iskolakat tamogatom egyebkent, csak buta voltam mikor iskolat kellett megjelolni es nem oda mentem. Bar mar mindegy mivel reg leerettsegiztem)😂

2019. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eleg rossz gimibe jarhattal akkor :D

Nalunk sose piazkaltak senkit.

(Azert azt hozzatennem hogy akinek altalanosban sokat kellett tanulnia ott gond van)

2019. júl. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Vannak gyengébb képességűek. Vagy rengeteget tanul, gyakorol, aztán mégsem jönnek a jobb jegyek. Abszolút nem voltam szorgalmas.


Én soha nem bántottam, vagy röhögtem ki senkit, hogy nem tanult jól stb. Legtöbbször nem is érdekelt, nem hogy még otthon is azon törjem a fejem, hogyan szégyenítsem mg.

2019. júl. 18. 10:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Kicsit túlreagálod, tekintve hogy éppen azt mondod hogy te ilyen szuper meg olyan szuper voltal, ők nem, de mellette meg lenézed a csodagyerekeket és a tehetséggondozókat.

Ha biztosan a jegyek miatt cukkolnak, az az ő értelmi szintjüket jelzi, de lehet más van a háttérben. Az alapján amit elmondták egy csoportról van szó az osztályon belül, nem a teljes közösségről. Ha meg mindenki ilyen, ugy lehet a társadalmi elvárások és a környék más mint amit te képviselsz a mintagyerek képpel (értem itt a jo tanulást, segítőkészségét, nyitottságot, megfelelő viselkedést és illemet).

Nem kell veluk foglalkozni, az életben úgyis az viszi többre aki próbálkozik és képes masok fele nyitni. Ha nagyon zavar és ugy érted már nincs mas megoldás, iratkozz át máshova.

2019. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!