Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt pazichológia szakos...

Van itt pazichológia szakos hallgató?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor kicsit tudna nekem mesélni róla, akár privátban, akár csak a válaszban? Szeretnék átfogóbb képet kapni a szakról, mert jövöre oda jelentkeznék:)


Előre is köszönöm a válaszokat:)



2019. júl. 20. 12:02
 1/7 A kérdező kommentje:

Elírtam, elnézést

*pszichológia

2019. júl. 20. 12:03
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Javaslom olvasásra a Kapszli képzéskatalógusát, sok kérdésre ad választ. Ha utána is van még kérdésed, én alapszakon vagyok végzős (levelezőn). Ha tudok válaszolni, szívesen megteszem :)
2019. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom mire vagy kíváncsi:)


Van egy csomó dolog, ami új lesz gimnáziumhoz képest, de nem a pszichológia szak sajátossága, hanem az egyetemi lété.


Attól is függnek dolgok, hogy melyik egyetemre vesznek fel.


Alapképzésen nagyrészt alapozó tárgyak vannak, sok kutatásmódszertan, statisztika, plusz néhány tárgy kőkemény magolás. Vannak, akiket elriaszt az idegtudomány, a pszichofiziológia és az ilyen bioszosabb tárgyak.


A pszichológiának azzal a részével, amit általában a köznyelv is pszichológiának nevez (mentális betegségek stb) viszonylag keveset foglalkozunk alapon, de ez ne ijesszen el, a mesterképzés pont arra való, hogy abban mélyedj el jobban, ami igazán vonz.


Sokat kell tanulni, de szerintem nem tartozik a nehezebb szakok közé, nem is ismerek senkit közülünk, aki csúszna :)


Vannak izgi és érdekes tárgyak, vannak unalmas és száraz tárgyak. Ja, és nagyon sok múlik a tanáron. Nagyrészt szerencse kérdése, kihez kerülsz gyakorlatokon...


Nálunk a társaság, a közösségi élet elég jó:)


Ha van bármi konkrét kérdésed, szívesen válaszolok!

2019. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Én harmadéves vagyok alapszakon, Debrecenben.

Személy szerint én nagyon szeretem, barátságosak a tanárok, na meg emberségesek, ami egy egyetemen sokszor sajnos ritka. Maga a szak nagy elhivatottságot igényel, mert nem egy 3 éves képzésről beszélünk. Jól mondta az előző, az alapszak az alapozás, bevezet mindenbe, mesterképzésre jelentkezéskor döntöd el, mi érdekel inkább.


Sokan a biológiától és a statisztikától ijednek meg, azért az idegrendszer anatómiája nem egyszerű. Viszont nekem nincs érettségim bioszból, mégis nagyon jól ment az anatómia. A statisztikától én magam is minden félév elején féltem, 4 féléves tárgy Debrecenben. Ha jó tanárt kapsz, aki jól magyaráz és nem veszi félvállról, akkor tanulható, és nem lesz gond vele. Ezeken kívül természetesen rengeteg tárgyunk van, két olyan félévem volt eddig mikor 16 tárgyam volt, ebből 12 vizsga, de tőled függ hogy veszed fel a tárgyakat. Ahogy előttem is írták, vannak nagyon nagyon unalmas tárgyak, és vannak borzasztó érdekesek is. Ha tényleg érdekel amit tanulsz, a vizsgaidőszak sem lesz annyira rossz:)


Alapjáraton egy tanulós szakról beszélünk, viszont nálunk főként csak vizsgaidőszakban kell tanulni, nem tudom máshol hogy működik. Ez persze nem azt jelenti, hogy félév közben semmit nem kell csinálnod, mert például másodéven elég sok a gyakorlat, amikre óráról órára jobb ha készülsz, és elvétve vannak ZH-k is. A vizsgaidőszak elég kemény, míg mások azzal dicsekszenek, hogy van 4 vizsgájuk, addig nekünk háromszor annyi van:D

Debrecenben könnyű jó átlagot elérni, persze akkor ha tényleg nagyon komolyan veszed.


A közösség a mi évfolyamunkon nem jó, de nem is tragikus:D:D Azt vettem észre, hogy sokan nagyon rosszindulatúak, pedig egy empátiát és elfogadást megkövetelő szakmáról beszélünk, tehát nem értem hogy az ilyen emberek mit keresnek egyáltalán pszichológián. Persze lehet ez más évfolyamokon máshogy van, lehet csak én fogtam ki ilyet. Viszonylag elég sokan vagyunk, így nehéz létrehozni egy családias hangulatot, sok a klikk.


Remélem segítettem, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!:)

2019. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Előző vagyok.

Nem írtam a lelki aspektusairól, amiről én is örültem volna ha tájékoztatnak anno.


Sokszor fogod úgy érezni, hogy nem vagy idevaló, számtalanszor meg fogsz ijedni magától a felelősségtől, amit sok emberért kell majd vállalnod. Nem leszel biztos abban, hogy tényleg ezzel akarsz-e majd foglalkozni.

Viszont máskor meg elképesztően élvezni fogod, alig várod majd a képzés végét:)

Én tapasztaltam azt is, hogy rengetegszer analizáltam magam, ez a mai napig előfordul, de a képzés elején főleg. Ez nagyon idegesítő tud lenni egy idő után..(miért érzek így, a másik miért viselkedett úgy stb stb.)

Ezek a rossz érzések enyhülnek majd, de persze ez is emberfüggő, lehet más egyszer sem érezte/csinálta a leírtakat.

2019. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meséljenek helyettem a szakértők. :)))))

[link]

2019. júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írjon akit érdekel ELTE Szombathely alapszak :)
2021. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!