Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a tanár direkt...

Szerintetek a tanár direkt nem hívott be vizsgázni?

Figyelt kérdés

Év végi egyetemi vizsga volt, ami két részből állt: írásbeli és szóbeli. Ha valaki nem ért el az írásbelin egy bizonyos pontszámot, akkor az nem mehetett szóbelizni. A tanár az írásbeli után kb. 1,5 héttel küldött a csoport emailjére egy táblázatot, amiben a szóbeli beosztás szerepelt.

Az én nevem nem volt benne. Tudtam, hogy annyira nem lett jó az írásbeli (ami ilyen beugró alapon ment, 60%-ot kellett elérni vagy ilyesmi), de azon meglepődtem, hogy ennyire rosszul sikerült. Abszolút nem számítottam rá. Tudom, hogy rosszul kezeltem az ügyet, és kellett volna írnom a tanárnak, ugyanakkor meg gondoltam, minek: ha egyszer ez a beosztás, akkor ez. Totál kész voltam, hogy nem sikerült egy fontos vizsgám meg minden, aztán miután lezajlott (a többieknek) ez a vizsga, egy másik tanár írt, hogy miért nem mentem be a vizsgára. Szóval kiderült, hogy csak véletlenül maradt le a nevem.

Azonban a dologhoz hozzátartozik, hogy azzal, aki küldte a beosztást, volt némi személyes nézeteltérésem, így komolyan megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy direkt csinálta, bosszúból.

Igazából már nincs jelentősége a dolognak abból a szempontból, hogy elmentem vizsgázni és jól sikerült meg minden, de jövőre is lenne ezzel a tanárral órám (sajnos kis tanszék vagyunk, így nem tudom ezt elkerülni), ami miatt már azóta aggályaim voltak, mióta volt az említett atrocitás, de így meg még inkább aggódom és hiába nyár van, nem tudok másra gondolni.



2019. júl. 15. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Hú, anyám és az ilyenekből lesz felsőfokú végzettségű ember. Basszus, egyszer elrontotta és rossz listát adott le. Azt hiszed te soha semmit nem fogsz elnézni. Ígyis tök jófej volt mert mondhatta volna azt, hogy mivel nem mentél be nem enged vizsgázni, de mivel levizsgáztál így valószínű nem bunkóskodott. Te meg úgy adod elő, mintha minimum egy atomtámadás lett volna. Kicsit nőj fel, mert ez a hozzáállás igen kevés lesz a való élethez.
2019. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Csatlakozom az elsőhöz, nem picit túlreagálod a dolgot. Ilyeneken nem kellene kiborulni, sőt, ha ez volt a legnagyobb "atrocitás" ami ért akkor örülhetsz.
2019. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Tanuld meg kezelni a helyzetet: Ha nem vagy jóban a tanárral, de nem tudod elkerülni, akkor maradj közömbös, járj be az óráira, csináld meg időre a beadandóit és hasta la Vista! Nem fog tudni beléd kötni és te is a lehető leghamarabb szabadulsz tőle.
2019. júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%
Másfelől, ha valami hiányosságot veszel észre, akkor szólj érte, legfeljebb megerősítik, hogy szándékosan nincs benne a neved a listában. Ettől még nem fognak hülyének nézni. Az évek során rengeteg ilyenben lesz még részed, sőt ha nem gyári munkás leszel, akkor munkahelyen is neked kell majd sok mindennek utánakérdezned. Szokták is mondani, hogy "néma gyereknek az anyja sem érti a szavát".
2019. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jesszus, mi van veletek? xD

Ha nem tudtok szöveget értelmezni, akkor meg nem kell írni sem. Nem, nem az a legnagyobb problémám, hogy kihagyott a listából, hanem az, hogy van egy tanárom, akivel nem jövök ki, ami igenis meg tudja nehezíeni az ember életét... Ami miatt mondjok úgy, hogy berágott rám, arról nem írtam (és nem is fogok, mert nem is idevaló), de miért kell azért leharapni a fejemet, csak mert azt merem feltételezni, hogy egy tanár, aki túllépett egy bizonyos határt, amiből én nem kértem (emiatt egyértelműen megharagudott rám), ilyet tenne? Szerintem ez egy kicsit furcsa és csak ki akartam kérni mások véleményét. Nem tudom, mi van veletek.

2019. júl. 15. 17:00
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem kell minden tanárral puszipajtásoknak lennetek. Ez a munkahelyen sincs másképp. Nem kell minden kollégával egyetérteni, lehet más véleményt osztani. A Tanszékeken belűl még az oktatók között is szokott lenni nézeteltérés.

Szóval számomra ebben semmi meglepő nincs, természetes jelenség.

2019. júl. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%

Mindenki a véleményét írta le, mégis lepontozol mindenkit. Hidd el, az oktatód van elég felnőtt ahhoz, hogy ne csináljon ilyen gyerekes hülyeséget, hogy “bibibiiii, nem írom be a neved a listába, mert nem bírom a fejed”.


Nekem is volt oktatóm, akivel volt nézeteltérésem, mivel minősíthetetlen stílusban bírálta a projektmunkámat, kiforgatta az összes szavamat és megbuktatott úgy, hogy a másik bíráló meg 5öst adott. Ez a projekt pedig a szakirány választás feltétele volt, nem hagytam annyiban. Mindenkivel ezt csinálta, válogatás nélkül. Kellőképpen ingerülten nyilvánítottam ki a véleményem a tanszékvezetőnek és a tantárgyfelelősnek is, hogy az ő kötelességük lenne valamit tenni, de semmi probléma nem volt köztünk utána ebből, pedig jártam hozzájuk órára, a tanszékvezető pedig a diplomavédésen is ott volt.


Ez már nem középiskola, amikor nem igazán lehet szavad. Te is felnőtt vagy, ő is az. Helyén tudja kezelni a dolgokat hidd el...

Ha később azt fogod érezni, hogy hátrányosan megkülönböztet, akkor pedig kinyitod a kicsi szádat és jelzed a tanszékvezetőnek, vagy az illetékesnek.

2019. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Visszaszívom amit korábban mondtam és válaszolok a kérdésedre:


IGEN, DIREKT NEM HÍVOTT BE VIZSGÁZNI A TANÁR!


A lepontozásokból ítélve gondolom ezt a választ várod?!

2019. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ha lehetne, úgy törölném ezt a kérdést.


Baromira nem értitek a szitut.

2019. júl. 17. 08:37
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
De, értjük. Egy elkényeztetett kis ficsúr vagy, aki semmit nem ér az életben és most itt akarta kiélni magát csak nem jött össze. Ez itt nem a lelki segélyszolgálat. Nőj fel, mert így sanyarú életed lesz.
2019. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!