Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia után gazdaságinfo...

Pszichológia után gazdaságinformatika nagyon meredek lenne?

Figyelt kérdés

Szeretem a pszichológiát, de érdekel a kereskedelem, marketing és programozás is. Nézegettem a gazdaságinformatikus képzést, de bevallom, kicsit félek a matekos tárgyaktól, nagyon durva?

Kereskedelmi okj-m van, az 5-s lett, de gondolom ez nem mérhető az analízishez (amiről infós ismerős horror sztorikat mesélt, BME-re járt). A matekom erős 4-es volt mindig is, de pl. integrálni a világért se bírtam megtanulni, nem értettem valahogy.


Milyen informatikai vonal lenne vajon számomra is elérhető?

Mennyire vészes ez a gazdaságinformatika valójában?



2019. júl. 20. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak egyetemi szinten lehet infót tanulni. Amúgy gazdinfón valószínűleg nem olyan vészes a matek, mint mondjuk mérnökinfón.
2019. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Nem csak egyetemi szinten lehet infót tanulni."


Sok helyről hallom, hogy annyira nem fontos a diploma IT területen (főleg azok mondják, akik gyorstalpalót csináltak), de a végén csak kibukik, hogy jó az, ha van. Ráadásul és tényleg szeretnék váltani, nem pszichológiával képzelem el a jövőm.

2019. júl. 20. 18:46
 3/7 A kérdező kommentje:
* és = én
2019. júl. 20. 18:47
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire se durva, a gazdinfo a legkönnyebb informatika szak, menj bátran! A pszichón a stat/spss durvább.
2019. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen. De nem teljesíthetetlen. Mondjuk sosem értettem, hogy vki ennyire ne tudja mit akar, hogy OKJ, aztán egy diploma, majd egy teljesen másik szak. Nem vetlek meg, nem úgy értem, csak számomra fura ez. Ennyi. :)

Lányként amúgy is könnyebbek az infós szakok, nem maradsz sosem egyedül, mindig lesz segítséged.

Integrálás amúgy kutyafütty ha egy változód van. A kettes, hármas integrálok tényleg trükkösek néha, nagy a bolondozás. Amúgy BME nem horror, csak sokan a langymeleg középiskolai szinthez vannak szokva, hogy a szájukba rágnak mindent. De biztos tudod, hogy az egyetemen ez nem szokás.

Amúgy IT-ban minél nehezebb vmi, annál jobban fizetnek érte, mert annál kevesebben tudják.

2019. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz integrálni és nem megy a matek, akkor ne menj gazdaságinformatikára. Már 1. félévben a Matek1 nevű tárgyból van integrálás. A pszichológiai statisztikánál meg sokkal nehezebb statisztikai tárgyak vannak.
2021. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkor add fel, amit szeretnél, hanem hogy neked lehet, hogy érdemesebb lenne más alternatívát keresni az egyetem helyett, mert a gazdinfó nem egyszerű. Keress külön programozó sulikat, vagy online oldalakat, sok van belőlük.
2021. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!