Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fiúként szociálpedagógia? Mit...

Fiúként szociálpedagógia? Mit gondoltok? Merre lehet vele elhelyezkedni, esetleg mesterszakon? És van, ki idén a Pázmányra jön?

Figyelt kérdés

Kicsit tömör voltam tudom de na :D


Igazából sok bennem a kétely. Kipróbáltam már korábban szociológiát, és nem jött be (matek miatt), és ami legközelebb állt hozzám, meg tetszenek az órák, az a szocped.


Milyen lehetőségek, területek vannak ezzel a diplomával? Vagy akár mesterképzés terén?



2019. júl. 21. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyre mehetsz tovább, akár miniszter is lehetsz. Mester, doktori, újságírás, közoktatási vezető, felnőttoktatás, valami még kéne hozzá, gazdasági informatikus, szakfordító, jog, történelem, stb.
2019. júl. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Nekem van szocped végzettségű fiúismerősöm. Szoc otthont vezet(ett, amíg el nem ítélték, mert az egyik lakó házait, pénzét megszerezte. Most polgármester...)
2019. júl. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értelmes, építő válaszok is jöhetnek a hülyeségen kívül.


Köszönöm.

2019. júl. 23. 16:56
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Miért lenne hülyeség? Szocped végzettséggel, pasiként lehet otthont vezetni, ezt akartad tudni, nem?

2019. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Egyáltalán nem számít, hogy fiú vagy.


Én ugyan nem erre a szakra megyek, de Pázmány BTK-ra megyek :)

2019. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Én a kerületemben a családsegítő központban csináltam az 50 órámat, onnan kaptam kedvet a szocpedhez. Ott például egy időben a túlnyomó többség férfi dolgozó volt, szerintem kár ezen aggódni. Én is a pázmányra kerültem be, úgy hogy majd találkozunk! :)

2019. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Látom kicsit régi a kérdés, de azért válaszolok, hátha valakit még érdekel :) Szocpeddel a szociális és a gyermekvédelmi szférában lehet elhelyezkedni, tulajdonképpen hatalmas a választék: gyermekvédelem: családsegítő, iskolai szocmunka, gyermekotthon, Tegyesz stb.

szociális: idősekkel, pszichiátriai betegekkel, szenvedélybetegekkel, fogyatékkal élőkkel foglalkozó ellátások, kórház stb.

Én is a Pázmányra járok. Vannak hibái a képzésnek, de a szakmai gyakorlatos rendszerét nagyon szeretem. Sok helyet meg lehet ismerni a képzés végéig, és a terület szabadon választható, pl, ha imádod a gyerekeket, viszont nem akarsz pszichiátriai betegekkel foglalkozni, nem kell odamenni. És persze fordítva :)

A nagy munkaerőhiány miatt pedig már a képzés ideje alatt elhalmoznak minket állás ajánlatokkal.

Azt azért hozzáteszem, hogy a területre jellemző alacsony fizetések miatt még sokunkban bizonytalan, hogy a területen maradunk e a végzés után. Bár én szeretnék.

Mesterképzésen terén nincs nagy választék, szocmunkára, szociálpolitikára, kriminológiára, neveléstudományra lehet menni, illetve családterapeutának, de utóbbihoz a jelentkezés feltétele pár év családokkal végzett munka és önismereti tanfolyam elvégzése.

2019. nov. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!