Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mehetek e külföldi egyetemre...

Mehetek e külföldi egyetemre irodalom emelt szintű érettségivel?

Figyelt kérdés
Skóciai egyetemeken gondolkozom (uni of Glasgow, uni of Aberdeen...) és irodalom, illetve angol lenne a két emelt érettségi tárgyam. A kérdésem az lenne, hogy elfogadják e a külföldi egyetemek a magyar irodalom emelt szintű érettségit? Előre is köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 10. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. aug. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De nincs olyan, hogy csak irodalom érettségi vagy nyelvtan érettségi, kollektív magyar érettségi van. Nem bontják külön a két tárgyat :)
2019. aug. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Egy emelt erettsegivel eselyed sincs
2019. aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, magyar nyelv és irodalomra gondoltam:) Több, mint egy emelt érettségim lenne, csak most erre kérdeztem rá:) Akkor ha jól értem ezt nem fogadják el külföldön, mint emelt szintű érettségi?
2019. aug. 10. 00:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. aug. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
MAgyart se fogadják el igazán, de az angolnál is találhatnál jobbat, mert ez náluk csak az elvárhatót bizonyítja: tudsz magyarul és tudsz angolul, ráadásul angol anyanyelvű egyetemen egy emelt szintű érettségi (B2-es középfokú nyelvvizsga szintjén van) még kevés is.
2019. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
IELTS C1es nyelvvizsga kell. Az emelt csak B2.
2019. aug. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!