Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Minek felel meg az A- levels?

Minek felel meg az A- levels?

Figyelt kérdés

utánaolvastam, eddig csak annyit találtam, hogy érettséginek. Viszont közép vagy emelt?

ahova jelentkezni akarok, ez van írva:

A level AAB Must include at least one Arts/Humanities subject.



2019. szept. 25. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az emelt érettségi
2019. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Annak az egyetemnek az oldalán nézd meg a külföldi diákoknak írt követelményeket. Általában le van írva, hogy melyik országból érkezőknek hogy van átszámítva az itthoni jegyük. Ha ez nincs fent a weboldalon, akkor írj nekik egy emailt, és segíteni fognak.
2019. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Emelt. 3 A level kell az egyetemhez ami 3 emelt érettségi. Collegeba ami az egyetem előtt van legegyszerűbben elmagyarázva 3 tárgyat választanak most abba nem megyek bele hogy lehet még angolt matekot meg alternatívát csinálni stb. Lényeg a lényeg ők ebből a 3 tárgyból kapnak 3 jegyet A* a legjobb(A*A*A*ha mindhárom tárgyat nézzük) amit kapni lehet. Ez a 3 jegy 3 emelt érettséginek felel meg.
2019. szept. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az is írásbeli meg

szóbeli ?

2019. szept. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vizsga
2019. szept. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sima erettsegi, nem emelt
2019. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Inkább ne hasonlítgassuk a magyar és az angol oktatási rendszert. Egyébként én emelt érettséginek sorolnám az A level-t, mert csak 3 tárgy kell belőle a továbbtanuláshoz, míg Magyarországon pedig 5.


Nézzünk egy példát, a University of Cambridge-t mondjuk:

"Entry requirements

Typical offers for applicants taking the Matura /Érettségi Bizonyítvány (Secondary Education Graduation Certificate) would be based on at least four subjects at grade 5 (jeles) and one at grade 4. Where there is a required subject for the degree scheme (e.g. Mathematics for Mathematics, Physics or Engineering degrees), students would be expected to take the Higher (emelt szintu) examination in this subject. We would normally expect students to be taking at least two of the five Matura subjects at the Higher Level."


[link]


Vagyis Cambridge elvár tőled legalább 2 emelt érettségit, valami olyat ami az alapképzéshez szükséges lehet. Viszont 4 ötös kell, és maximum egy négyes.

Ezt mind az egyetem oldalán találtam, lehet bátran nézegetni más egyetemeket is, akit érdekel.

2019. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!