Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » DEE---MPP---BTEC Milyen...

DEE---MPP---BTEC Milyen vizsgák ezek? Magyar érettségi erősebbnek számit? Elvileg a GCSE felel meg az érettséginek de nem tudom hogy ezek milyen szintet képviselnek

Figyelt kérdés
2019. jún. 13. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A GCSE az némileg a magyarországi érettségik alá esik. Sokan csak "kisérettséginek" hívják.

Inkább az A level-t mondanám érettséginek, bár az meg már inkább emelt szintű érettséginek felel meg Angliában. GCSE-ből akár 7-8 tárgyat is írhatsz, míg A level-ből általábam 3-at szoktak.

GCSE-t 16 évesen írják, míg az "A level" 2 évig tart ezután a 3 tárggyal, szóval 18 évesen végzel. Utána egyetem.


A BTEC az kicsit bonyolultabb. Ez majdnem olyan, mintha azt mondanám, hogy OKJ vagy FOSZK.

BTEC szintén GCSE után van, alternatíva az A level-re.

Külön szintekre van osztva, level 1-től 3-ig. A level 1 és 2 az 1-1 éves, míg a level 3 az 2 éves, és mondhatni egyenlő az A level szintjével. BTEC-en lehet tanulni vendéglátást, szakács, pincér, turizmus, kőműves, autószerelő, fodrász és a többi klasszikus szakma, de ugyanúgy lehet tanulni mérnöknek, informatikusnak, közgazdásznak, könyvelőnek, de akár orvosi asszisztensnek is, vagy jogot is lehet itt tanulni. Ha ezeket választod, akkor végzés után felvesznek egyetemre ugyanazon a szakon.

A level 3, 2 éves szak elvégzése után amit papírt adnak, az olyan mint egy OKJ és FOSZK keverék, de akár olyan mint egy szakmai érettségi, hisz mehetsz vele felsőoktatásba.

Klasszikus szakmáknak elég a level 2 is, mondjuk műkörmösnek. A GCSE alapján döntik el, hogy ki melyik level-en kezd.


A DEE-t és MPP-t nem ismerem.

2019. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első leírta.
2019. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
CAD-CAM CNC programozó technológus vagyok. Mérnöki vonalon szeretnék tovább tanulni az ottani egyetemen. Májusban költözök ki. Ez a végzettség esetleg jelent némi + pontot a jelentkezésnél? Illetve 3 év tapasztalat.
2019. okt. 28. 10:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy OKJ bizonyítvány? Ha igen, akkor nem jár rá semmilyen extra pont. Viszont a tapasztalatot esetleg beszámíthatják, ez tőlük függ, minden egyetem más.
2019. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!