Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosiról át szeretnék jelentk...

Abi667 kérdése:

Orvosiról át szeretnék jelentkezni gyógyszerészetire, de nem tudom hogyan is kell elképzelni ezt a procedúrát. Valaki esetleg ki tudná fejteni?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy melyik tárgyat fogadják el, és mit is kell pontosan ilyenkor csinálni.

2019. okt. 20. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy melyik tárgyat fogadják el attól függ mennyire egyezik a 2 szak mintatanterve.

Kérelmezni kell a szakváltást nyomtatvány formájában, majd kreditátvitelt.

2019. okt. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
AZ egyetemen tudnak megbízható felvilágosítást adni!
2019. okt. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A gyógyszerészetin volt orvosiról átjött csoporttársam. Neki igazából csak a tesit és az orvosi biofizikát fogadták el.

Nem szigorlatoztak le anatómiából, szóval arra is bejártak, illetve latinra is. A többi tárgy nem egyezik meg.

2019. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sejtbiológia,biokémia,élettan,immunológia,kórélettan,patológia,biofizika,anatómia. Talán ezeket elfogadják.
2019. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló van amiben igaza van, bár nem tudjuk, hogy hanyadéves orvosis menne át gytk-ra, illetve egyetemfüggő. Nálunk sote orvosiról átjötteknél nem fogadták el a sejtbioszt, mert ők az anattal együtt vették, és így nem egyezett 70%-osan a követelmény.
2019. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én POTE-s vagyok,ezek csak tippek.Elsőtől negyedévig soroltam fel a tárgyakat,számomra ezek tűnnek logikusnak.

Kérdező,hova jársz és hányad éves vagy?

2019. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni csúszás nélkül megcsinálni.


De az egyetemed honlapján tuti van ilyen nyomtatvány, amit be kell nyújtanod a TO-ra. Szerintem az átjelentkezés csak szeptemberben lehetséges, keresztfélévkor nem. Az is biztos, hogy csak megadott évfolyamokban lehet átjelentkezni (leghamarabb a másodéves szigók után). Amúgy az átvétel valószínükeh önköltségesre fog történni. Másik alternatíva és lehet egyszerűbb, ha újrafelvételizel, és akkor államisra is kerülsz.

A kreditelfogadáshoz szintén kell lennie nyontatványnak. Itt feltünteted a tárgyakat amit tanultál és hogy azzal mit szeretnél kiváltani. Ehhez jó, ha megszerzed mind az ÁOK mind a GYTK tantervét, tantárgyleírással együtt. 75%-os egyezés kell.

2019. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Egyébként Debrecenbe, az első évem

2019. okt. 30. 20:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint most kezdted és máris váltani szeretnél? Mi miatt gondoltad meg magad?
2019. nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anat miatt ne hagyd ott!:D
2019. nov. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!