Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha van egy magyar pénzügy-szám...

Ha van egy magyar pénzügy-számviteli ügyintéző okj-m, lehetséges-e hogy kimenjek vele Németországba? Tudom, hogy mások a szabályok, de különbözeti vizsga nem elég?

Figyelt kérdés
Vagy teljesen lehetetlen? Elvégre, ugyanúgy számvitel. Ha valaki tud ilyen vizsgáról, vagy példákat ismerősöktől, akkor kérem linkelje be, vagy mesélje el.

#külföld #OKJ #Németország #számvitel #különbözeti vizsga #Számviteli Törvény #pénzügy-számviteli ügyintéző okj #magyar okj
2019. okt. 30. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez leginkább egy diplomás munka. Itthon is, de kint meg főleg. Nem látok rá sok esélyt, hogy egy OKJ-val kint munkát találj sajnos.
2019. nov. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A magyar pénzügyi számviteli ügyintézői okj-s papírod semmit se ér Németországban. Szóval ezzel a papírral nem fogsz munkát találni Berlinben. Javaslom hogy ha jó a nyelvtudásod akkor egy német suliban szerezz szakírányú diplomát.
2019. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, deiplomát biztos nem fogok szerezni belőle. Azt sejtettem, hogy a magyar nem ér semmit, dehát egy mérlegképes könyvelő okj-val rengeteg olyan ismerősöm van aki itthon 500k-t szakít le egy hónapban. Mellékállásnak gondoltam egyébként. Akkor lehetséges hogy Németorszgban se kevés, nyilván ott is vannak sima tanfolyamok. Tehát, hogy diplomás munka, azzal nem értek egyet. Ha magyarországon átlag fölött keresnek (márpedig ennek utána is néztem, és ismerősöktől is tudom), akkor nem lehetséges, hogy Németországban is van sima tanfolyam? De ha különbözeti vizsga nincsen akkor, tényleg nem jártam jól, hiszen a Számviteli Törvény is nyilván más. De nagyon köszönöm a válaszokat, pláne ha erre is reagáltok valamit . :)
2019. nov. 2. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha olyan okos vagy, akkor miért írtál ki kérdést?

Sőt. Miért mész ki németbe? Miért nem keresel te is 500 ezret itthon?

2019. nov. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jézus de bunkó vagy
2019. nov. 10. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!