Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön szerzett diploma...

Külföldön szerzett diploma után kint maradnál vagy hazaköltöznél?

Figyelt kérdés

2019. nov. 20. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En maradok kint. Te mit tanulsz/tanultal es hol?
2019. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Kint! :) nem jonnek ide vissza az tuti🖕🏻
2019. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kint dolgozom és nem tervezek hazajönni.
2019. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az èpítőmérnökit kint végzem akkor biztos. Itthon nagy zsákutca karrier szempontjából az építész , építőmérnöki szak. De nincs gond így is kimegyek csak már tapasztalattal a hátam mőgött.
2019. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mennék haza. A magyar munkaerő-piac egy ratyi, szellemi munkakör alig van, ami kihívást jelent, karrierépítés alapja lehet (a gyári munkára, szakmunkára van kereslet). Ha kint szereztél diplomát azt jelenti, hogy C1-C2 szinten beszéled a nyelvet, simán tudsz munkát kapni és sokkal jobb fizetésèrt mint otthon. Hiába jönnél haza és mondanád, hogy de neked xy külföldi diplomád van, senkit nem fog érdekelni, nem tudja a magyar munkáltató megfizetni soha a tudásod, teljesen más szemléletmódod, kapcsolati tőkédet.
2019. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg gondolom nem hiába mentél ki alapból tanulni. Jobb lehetőségek, jobb kepzes, könnyebb kint maradás. Itthon nem értékelnék a diplomádat.
2019. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Kint. Jobb pénz, munkakörülmény meg munkamorál :))
2019. nov. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem is értem ezt a "kint" megkülönböztetést. Ha Nyíregyházáról Sopronba mentél tanulni és ott maradnál dolgozni, nagyjából ugyanannyi idő lenne hazalátogatni mintha Pestről Münchenbe költöznél a munka miatt. Barátokat, családot ugyanúgy hátra kéne hagyni akár "kint" lennél, akár "otthon" maradnál.
2019. nov. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Külföldön végeztem az egyetemet, és jól megtaláltam a számításomat. Olyan munkát végzek, amelyet imádok, jóval magasabb bérért. Már a szüleimet is ki tudtam hozni, miért mennék vissza?
2019. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
En csak penzt jottem gyujteni egyetemre aztan itt ragadtam es itt csinaltam meg, ez mar 10 eve volt :)
2019. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!