Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Diploma megszerzése után a...

Diploma megszerzése után a kiadott leckekönyvben benne vannak a bukott kreditek?

Figyelt kérdés

A BSc képzés után az USAba akarok menni Mester képzésre. Sajnos egy olyan szakra járok amit annyira nem szeretek jelenleg és mellette 30 órában dolgozok második félév óta.

Ezért volt egy két kötelező tárgy, amiből megbuktam és ezeket újra fel kellett vennem.


Az érdekelne, hogy ezek a bukások beleszámítanak-e majd a GPA-mbe? Ha igen, akkor esetleg szak/egyetem váltással el lehet tüntetni ezeket?



2019. okt. 13. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy mi az a GPA de pont az lesz benne, mint most neptunba a leckekonyvedbe, amit oda beirtak ki nem torlod sehogy.
2019. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha másik szakot kezdesz akkor "tűnnek el" olyan szempontból, hogy mivel a szakhoz nem kapcsolódnak nem is veszik számításba. Ha maradsz a szakon de másik egyetemre mész akkor megmaradnak, ugyanúgy benne vannak a korábbi átlagodban.
2019. okt. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

a GPA: Grade Point Avarege, kreditekkel súlyozott átlag és általában 0-4-es skálán van

ha újrajelentkezem és kreditátviteli kérelmeket nyújtok be az se megoldás? az lenne a logikus, hogy ha a teljesített tárgyakat nem viszem át akkor a bukottakat se fogom

2019. okt. 13. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Én újrajelentkeztem az egyetemen másik szakra a karon belül, a leckekönyvben így is benne volt hogy amit elfogadtattam tárgyat annak mi az előzménye. Ez inkább annyiból volt hasznos hogy pl a 6 vizsgalehetőség újraindult, de a diploma mellett kapott leckekönyv kivonatban szerepel hogy a másik szakon mi volt az előzmény.


Amúgy meg nem ennyire az átlagon kéne pörögnöd, hanem hogy valami mást is fel tudj mutatni. Gyakornoki tapasztalat, versenyeredmények, esetleg kutatásban, projektekben való részvétel jobban számít, mint hogy van 2 tárgy ami nem elsőre lett meg. Olyat ismerek aki doktori képzésre ment ki, őt is főleg az órákon kívüli tevékenységeiről kérdezték mert ezekből derül ki hogy valakit tényleg érdekel a terület vagy csak jól tud órákon magolni.

2019. okt. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!