Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában a D. O diploma...

Amerikában a D. O diploma (oszteopátis medcicína) miben különbözik a sima M. D. -től?

Figyelt kérdés
Próbáltam olvasgatni, de a vége mindig az lett, hogy kb ugyanazok a jogok illetik meg őket, tehát lehet valaki sebész is pl D.O diplomával, akkor mi értelme külön szedni őket?
2019. dec. 5. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeket én is nézegettem, de nekem iszonyat furcsa ,hogy egy kvázi merőben más képzés keretein belül valakiből ugyanúgy válhat pl általános sebész. De lehet csak én poroszos , belém vert európai tanulási út beszél belőlem. Nekem ez kicsit habinak tűnik, pl Doctor Mike-ot is tökre csípem, de pl ő is D.O-ra járt..nekem kicsit habibbnak tűnik a sima M.D.-nél.
2019. dec. 5. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha belegondolsz, a hazai egyetemeken se állnak közelebb a hallgatók a sebészethez a 6 év során. Nálunk csak negyed éven volt belőle 5 db gyak, azok is nagyrészt a könyvtárban voltak megtartva, meg a hatodéves szigorlat előtt lehettél beosztva (jó vagy rossz esetben, kinek mi) kampózni párszor. És ennyi, a többit úgyis tankönyvből, kidolgozásból tanulod meg. Ja meg volt még egy féléves szó szerint bohóckodás műtéttanból, ahol próbáltak minket pár alap csomózásra, meg hogy ha esetleg beesünk műtőbe, ne tévedjünk el benne.
2019. dec. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok se orvos, se egészségügyis, így totál laikusként szólok hozzá, de Mike pl. jó szakembernek tűnik. Jól bánik a beteggel, figyel rá, meghallgatja rendesen, ha valamit nem tud, alaposan utánaolvas. Szerintem a hozzáállása nagyon sokat számít.
2019. dec. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 4ssel.en azt is szeretem benne hogy nem ír fel feleslegesen gyógyszereket.
2019. dec. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!