Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kanadában és az Egyesült...

Kanadában és az Egyesült Államokban vannak olyan egyetemek ahol nem lehet már PhD. Képzésre felvételt nyerni, hogyha a témában van már egy MSc, vagy egyéb mesterszakos diploma. Ennek mi értelme van?

Figyelt kérdés

Tehát van mondjuk applied mathematics MSc és PhD is, az egyetem "kínálatában", az előbbi rövidebb értelem szerűen és nem ad doktori címet, de ha azt elvégzed, akkor már nem jelentkezhetsz a PhD képzésre belőle...


Vagyis BSc után kell PhD-re menni, ha valaha akarsz...

Meg eleve az is megelepő, hogy egyáltalán lehet menni dojtorira BSc-ről, mert itthon nagyon nem ez a jellemző.


Ilyet a Berkeley-n olvastam pl., talán nem minden szak esetében van ez így...

De több amcsi és kanadai egyetem honlapján is találkoztam hasonlóval.


Ez miért van, mire jó?


2020. febr. 13. 12:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"Meg eleve az is megelepő, hogy egyáltalán lehet menni dojtorira BSc-ről, mert itthon nagyon nem ez a jellemző."


De ez Magyarország, ne hasonlítsd össze a kettőt. Amerikában eleve hosszabb a BSc képzés, általában 4 éves.

Angliában is így működik csak ott 3 éves, viszont nem sima BSc fokozatot kapsz, hanem "Bsc (Hons)" fokozatú végzettséget, ami némileg a BSc és az MSc közé ékelődik be. Viszont ez egy ilyen angolszász cucc, ezt nem vettŕk át a Bolognai rendszerbe. PhD-kra meg ez a minimum követelmény.


Ha valaki meg biztos a PhD-ban, akkor meg eleve felesleges pazarolni az idejét a mesterrel, menjen egyből doktorálni, hisz megengedett. Feltételezem ez a felfogás dominál náluk.

2020. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!