Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Open University diplomáját...

Open University diplomáját elfogadják elit egyetemeken is?

Figyelt kérdés

Elvileg teljesen akreditált, illetve BA/BSc hons diplomát ad, vagyis akár egyből doktorira is lehetne vele menni...


De vajon gyakorlatban is elfogadják nevesebb angol egyetemeken, ha az ember a lehető legjobb átlaggal végzett?



Ha szereznék az Open Universityről egy matematika BSc-t, mi kéne még mellé, hogy reális legyen bejutnom egy jobb angol egyetem (1 éves) matek MSc képzésére?



2020. márc. 6. 11:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
Kiröhögnek vele. Ennyi erővel tölts le egyet a netről.
2020. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1. Nem tudom, mondjuk magyar egyetemről is ki lehet jutni, pedig az összes magyar egyetem az Open University alatt van...
2020. márc. 6. 11:47
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Semmilyen alapképzéssel nem lehet egyből doktorira menni, ahhoz előbb a mesterképzést is el kell végezni.
2020. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3. Nem, ez nem igaz... Bár a kérdés szempontjából lényegtelen, csak mellékesen jegyeztem meg, hogy Honours diplomával lehet menni egyből doktorira is...


Sőt, amúgy van még olyan is, pl. az Egyesült Államokban, hogyha megcsinálsz egy MSc-t, akkor már abból nem doktorálhatsz...

BSc után döntheted el, hogy a mesterképzést végzed el, vagy doktorálsz. De mindkettőt nem lehet, ha ugyanaz a "szak".

2020. márc. 6. 11:57
 5/18 A kérdező kommentje:

Tehát jogilag simán felvehetnek MSc-re, az Oxfordra is akár egy Open University 1:1 diplomával... Az érdekelne, hogy gyakorlatban mennyire reális ez, mennyire becsülik meg a távoktatásban szerzett diplomát, a döntéshozók.

Valamint hogy a first class diplomán kívűl még mivel kell rendelkezni mellé... Nem feltétlenül, az Oxfordhoz (ez csak egy szélsőséges példa), de még ott is azt írják hogy elég a second class diploma illetve, hogy "Publications are not expected".

2020. márc. 6. 12:14
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

Nem értem...ha te ennyire képben vagy, és mi baromságokat irkálunk, akkor miért nem lépsz magadtól?


Mellesleg a válaszomat továbbra is fenntartom. 1. vagyok.

2020. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy mi az ami érdekel...

Azzal kapcsolatban nem vagyok képben, arra még nem kaptam választ.

Amúgy 16 éves vagyok, még nem kell sehova sem lépnem.

2020. márc. 6. 12:53
 8/18 anonim ***** válasza:
26%
A munkahelyeken (gyakorlattal együtt) elfogadják, de doktorira soha nem fogsz menni vele. Nemhogy az elit egyemekre, de még az átlagos egyetemekre se vesznek fel.
2020. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Nemhogy az elit egyemekre, de még az átlagos egyetemekre se vesznek fel."


Köszi! Ezt kicsit kifejtenéd?

Azt elhiszem, hogy nem vesznek fel vele esetleg elot egyetemre, ezt el tudom képzelni, ezért is írtam ki a kérdést...

Doktorira nem is akarok menni, csak megjegyeztem, hogy -jogilag-, akár még oda is lehetne menni vele.


Átlagos egyetem alatt mit értessz? Magyar MSc-re szinte biztos felvesznek vele, ez nem igazán kívánságműsor.

Az Open University weboldalán egyébként azt írják, hogy nem jelent majd vele problémát angol mesterre menni, persze ez lehet hogy a marketing rész.

2020. márc. 6. 13:05
 10/18 anonim ***** válasza:
42%

Ja, hogy egy 16 éves kölyöknek osztom itt az észt...így már értem miért pontoz le 0%-ra, és miért nem fogja fel a mondandómat.


Pontozd le ezt is öcsi!

2020. márc. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!