Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliai egyetemeken miért...

Angliai egyetemeken miért ilyen lazák a hetek? Miért van ilyen kevés órájuk?

Figyelt kérdés

Angliában a legtöbb egyetemen/szakon (alapképzéseken) heti 3 napot kell bejárni a diákoknak, és azokon a napokon is csak 2 előadásuk van, ami 4 óra hossza összesen ha úgy nézzük.

Tehát reggel 9-kor kezdenek, és délután 1-kor már mennek haza. Vagy pedig 1-től vannak bent délután 5-ig.

És az sem gyakori, hogy csak 3 tantárgyuk/module-uk van egy félévben végig.


Valaki meg tudja mondani, hogy miért ilyen az angol rendszer? Magyar szemmel ha valaki ránéz egy bármilyen BSc-s angol órarendre, azt mondja hogy ez valami kis tanfolyam lehet, pedig nem az.


Vagy az önállóság miatt van így az angoloknál, hogy mindenki a szabadidejében tanul, előadásokra meg csak az anyagot mennek be meghallgatni?


Vagy szimplán csak a magyar oktatás az ilyen túlzsúfolt/tömött, atomjaira bontott tanórásak, és igazából minden más nyugati országban az angol féle rendszer a megszokott?



2019. júl. 29. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ez lenne az ideális. Általában nem így van én tavaly sokszor voltam 9-7ig mert annyira szét szórták az órákat. Nekünk nincs annyi plusz óránk persze vannak felesleges dolgok de nem annyi mint Magyarországon (nem akarom lehuzni szerintem a magyar is jó rendszer legalábbis egyetemen). Szerintem próbálják megadni a lehetőséget arra hogy többen tudjanak egyetemre járni mert így egyszerűbb elmenni dolgozni, gyereket nevelni stb. Nem az egyetem az egész életed.
2019. júl. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 modulom volt de ebbe vettünk 4*23 témát. Module szám az egyetemtől függ van olyan ahol mondjuk 8 van és kevesebb téma modulonkénr. Meg lehet feliratkozni plusz képzésekre is pl szoftver ami kapcsolódó a szakodhoz, nyelv stb
2019. júl. 31. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy neked hogy nézett ki az órarended?
2019. júl. 31. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első évben 5 napoztam akkor vagy délelőtt vagy délután voltak össze rakva az óráim. Második évben 4 napoztam viszont itt meg egész nap bent voltam kB 9 10 től 7 ig mert annyira szét lettek szedve az órák. Egy nap maximum 3 órám volt de abból volt olyan ami 3 órás.
2019. aug. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem függő egyébként hogy mennyit jársz
2019. aug. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az angol egyetemek inkább támogatják az önálló tanulást, készülést, ezért lehetséges, hogy kevesebb órájuk van. Az a felfogás, hogyha érdekli a diákot az adott szak, akkor úgyis megtanulja. Nincs annyi beosztás, mert független gondolkodókat próbálnak képezni kb.
2019. aug. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!