Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanulhatnék külföldön,...

Hogyan tanulhatnék külföldön, ha nincsen pénzem?

Figyelt kérdés
Rengeteg ösztöndíjunk és partneregyetemünk van, kb. bárhová mehetnék, viszont rengeteg pénzt kellene rááldozni, amit én nem tudok megtenni. Ide-oda repked mindenki, az egyik szaktársam Japánban tanul, a másik Koreában, a harmadik az USA-ban, én meg szerintem azt sem tudnám kifizetni, ha elmennék pl. Németországba... Egész jó átlagom van, nyelveket beszélek és tanulok, csomó lehetőség van és akkor emiatt nem tudom kihasználni. A szüleim nem tudnak annyi pénzzel támogatni, én csak tanulmányi ösztöndíjat kapok (17.200 forint egy hónapra), dolgozni nem tudok az egyetem mellett és nyaranta is csak nagyon kevés pénzt tudok összeszedni. Van valamennyi félretett pénzem, de az kb. semmi. Ahogyan kapunk anyagi támogatást az ösztöndíjjal is, de arra is mindenki azt mondja, hogy a lakhatást nem lehet fedezni belőle, nemhogy élni... Csomó ismerősöm is elve külföldi egyetemekre felvételizett érettségi után vagy valaki külföldön folytatja a mestert, de nekem erre sem lesz lehetőségem soha.
2020. márc. 8. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Németországról tudok mondani valamiket:

A lakhatást kollégiumban meg lehet oldani, vagy többen béreltek egy lakást, mindenkinek egy szobával.

Ide-oda repkedni nem kell, egyszer odavonatozol a szemeszter elején, a végén meg esetleg vissza vagy a szünetben dolgozol és pénzt gyüjtesz, amiböl a következö szemeszterben tudsz költeni.

Napi 2-3 euro elég kajára, ha nem rendelsz meg étterembe jársz, hanem magad készíted el.

2020. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, melyik egyetem, de ismerősöm Campus Mundival ment és állítása szerint "hozzávágtak több, mint 1 millió forintot", amiből még akkor is volt, amikor hazajött. Nyugati országba ment 1 szemeszterre és kollégiumszerűségben lakott.
2020. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!