Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy tanulhatnék külföldön...

Hogy tanulhatnék külföldön nyelvet? Önkéntesként!

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék nyelvi környezetben nyelvet tanulni ráadásul szükségem van már a változásra is.

Nagyon szívesen önkénteskednék külföldön.

A gond csak annyi,hogy elmúltam 30 így az EVS kiesett.

( EVS -Európai Önkéntes Szolgálat)


Milyen lehetőségek vannak? Egyházi szervezeteken keresztül?

Sajnos túl sokat nem tudok rááldozni,de nyilván a lehetőségektől is függ, mert ha kell talán rá tudok tenni egy kicsit.


Angolt vagy spanyolt szeretnék tanulni így.

Olyasmi is érdekel,hogy ledolgozom a szállá és oktatás árát.

Anglia,Írország,Spanyolország, de Kuba is jó :-)


Vannak azok a lehetőségek ahol jó sok pénzért mehet önkéntesnek vagy nyelviskolába,de annyim távolról sincs.

Az utazásomat ki tudnám fizetni.


Tudnátok segíteni, hogy merre induljak?



2016. ápr. 18. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 26 évesen voltam így egy teljes évet az Egyesült Államokban, sokat voltam spanyol nyelvterületen is. Egy nyári akadémián vettem részt, jótékony célú gyűjtéseket szerveztünk de enek a bevétele lényegében a kint tartózkodásomat is fedezte egyúttal, - nekem csak a repülőjegyet kellett állnom.

A bökkenő csak az, hogy a vízummal sokat kekeckedtek, lényegében "pofára" ment hogy kinek adták ki és kinek nem, meg inek milyen alapon és mennyi időre (túrista, diák, üzleti, misszió, stb), de aztán olyan ismerőseim is akadnak, akik külön-külön kimentek így, aztán kint összejöttek, megházasodtak és élik világukat azóta is :D


Ja, és az is igaz, hogy azért éppen engem választottak önkénteskedni, mert akkor én már három éve tagja voltam a mozgalomnak, és akkor már viszonylag jól, érthetően ki tudtam fejezni magamat angolul...

2016. ápr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Zolly tök örülök a sikerednek,de ez számomra járható út? :-)


Nincs valami ötleted?

2016. ápr. 18. 16:40
 3/7 anonim válasza:

[link] az a mi neked kell! Itt megtalálhatod azt a hosztot akinél szívesen végeznéd azt a munkát amire szüksége van, ő pedig elszállásol és enni ad cserébe. A nyelvet automatikusan meg fogod tanulni, nem lesz más választás... :)


Sok sikert!

2016. ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez egész jónak tűnik.

Akárhányszor igénybe lehet venni?

Azt látom,hogy nincs felső korhatár !!!


A fizetés részével a regisztrációhoz van némi gondom,mert nem értem teljesen.


Te részt vettél már benne?

2016. ápr. 19. 12:16
 5/7 anonim válasza:

Persze hogy nincs korhatár mivel ez csak egy összekötő oldal: azok akiknek szüksége van segítségre megtalálják azokat akik önkénteskednének...


Fizetni az oldal tagságáért kell, én befizettem és írtam is pár hosztnak, de végül nem mentem el mert közben kaptam munkát itthon.

2016. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy érdemesebb fizetni?
2016. ápr. 20. 11:53
 7/7 anonim ***** válasza:

2.: Egyénfüggő a dolog, de az ingyen önkénteseket mindenhol csak szivesen fogadják.

A te pillanatnyi (anyagi, családi stb.) helyzeted is sokban meghatározza a lehetőségeket, meg ugye, az adott szervezett melletti elkötelezettséged, komolyságod is fontos tényező. Azért azt gondolom, hogy személyesen kellene beszélgetned a lehetőségekről az illető szervezetekkel, akár az enyémmel is. Az enyém esetében meg kellene ismerni a tanításokat, a céljaikat, ezek ismeretében elfogadni a feltételeket, de ha komolyan érdekel, akkor akár még segítek is felvenni a kapcsolatot az illetékesekkel.

2016. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!