Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanulhatnék ápolónak...

Hogyan tanulhatnék ápolónak vagy szülésznőnek Németországban?

Figyelt kérdés

Rákerestem a neten és kidobott valami "Ausbildung" dolgot, amiről nemtudom, hogy micsoda.. Azt sem tudom igazából, hol kezdjek neki a keresesnek, hogy hogyan juthatnek ki Németország tanulni szülésznőnek vagy ápolónak. Egyedül vagyok teljesen, anyagi és családi támogatás nincs, de nem akarok lemondani erről mert kB ez az álmom, hogy az legyek. Lehet őrültség amit csinálok.. És meggondolatlan egyedül nekivagni. Igazából azt sem tudom, a tandíjat hogy vannak kint.. Kell e fizetni, vagy ott is állja az állam. Illetve hány éves a képzés, kell e valami követelmény, úgy értem nálunk ugye bizonyos szakokra kell emelt érettségi néhány tantárgyból és számít, hogy elerted e azt a bizonyos pontszámot,hogy felvegyenek az egyetemre. Nemtudom, hogy kint mennyire számít az itteni érettségim. Szóval tele vagyok kérdésekkel.


Ha van itt valaki, aki esetleg kint tanult Németben ápolónak vagy szülésznőnek, az tudna segíteni, hogy működik ez kint, hogy lehet bekerulni, mennyi a tandíj, mik a követelmények, mennyire tudnám fenttartani magam a suli mellett és lakhatast fizetni, dolgozni mellette, vagy van e kollégium stb.


Vagy ha nem tud segíteni senki itt, akkor tudtok esetleg valami Magyarországi közvetítő szervezetet vagy irodát, ahol pontos információkkal eltudnak látni azzal kapcsolatban, hogy tudnék kint tanulni? Akik mondjuk kapcsolatban vannak a kinti egyetemekkel és tisztában vannak a kinti oktatási rendszerrel.


Előre is köszönöm a segítséget :))


23L



2020. márc. 9. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék.. itt van minden a tandíj is.

2020. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
(06 1) 488 3500
2020. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 ez milyen Telefonszám? :D
2020. márc. 9. 15:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

www.wegweiser-duales-studium.de/studiengaenge/hebammenkunde/

www.ausbildung.de/berufe/duales-studium-hebammenkunde/

De hacsak nincs minimum c1 szintű német tudásod, inkább Magyarországon végezd el, és utána 1-2 hónap alatt megvan a német Anerkennung, amihez a B2 nyelvvizsga elég.

2020. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na a 2 utolsót jól bemásoltam 😃
2020. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És akkor a külföldi diákok hogy tanulnak Németországban, ha nemtudnak németül? Rengeteg diák csak angolul beszél.. Akkor csak az tanulhat felsőoktatásban, aki beszél németül? A C1 az a felsőfok?
2020. márc. 9. 20:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, nehéz úgy érteni a tananyagot ha nem beszéled az adott nyelvet. Vagy ezt hogy gondoltad? Igen előfordulhat hogy van angol nyelvű képzés de oda is már felsőfok feletti angol tudás kell, mert a tananyag sokszor a saját anyanyelveden is nehezen érthető, ráadásul az sem biztos hogy az adott szükséges jegyzet beszerezhető angolul.
2020. márc. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon is van pl.az orvosin angol nyelvű oktatás...

De ha az adott országban akarsz dolgozni (nyilván azért ott végzed a képzést) akkor jól kell beszélned az ország nyelvét. De pl. ahol én dolgozom, ott a német mellett mindenki beszél angolul is és még legalább 1 nyelvet. Nem Németország, de német nyelvű ország.

És ha itt akarnám elkezdeni a főiskolán az egyik általad leírt szakot, ahhoz külföldiként egy minimum C1 nyelvvizsga ÉS egy minimim C1 angol nyelvvizsga is kellene, mert vannak tantárgyak amiket angol nyelven oktatnak. Emellett van egy 4 fordulós, jó nehéz felveteli eljárás mindenféle tesztekkel és az egész előtt valamelyik kórházban el kell tölteni egy több hónapos gyakorlatot, ahol kb a legalja melókat végzed (ágyazás, laborokat elvinni a leadó helyre, kórtermek előkészítése...), majd a végén írnak rólad egy véleményt, hogy alkalmasnak látnak e az egészségügyi pályára.

2020. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt le van írva hogy milyen nyelvtudás kell.


Deine Deutschkenntnisse kannst du mit zwei unterschiedlichen Prüfungen nachweisen. Sie heißen „DSH“ („Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer Studienbewerber“) und „TestDaF“ („Test Deutsch als Fremdsprache“).


Du brauchst keine dieser Prüfungen zu machen, wenn eine der folgenden Beschreibungen auf dich zutrifft:


du hast das Abitur an einer deutschsprachigen Schule erworben,

du hast das neue Goethe-Zertifikat (C2: Großes Deutsches Sprachdiplom) oder eine der bisherigen Prüfungen (Kleines bzw. Großes Deutsches Sprachdiplom) oder die Zentrale Oberstufenprüfung des Goethe-Instituts bestanden (bis 2011), oder du hast das Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom (seit 2012) bestanden

du hast das Deutsche Sprachdiplom (Stufe II) der Kultusministerkonferenz oder

du hast die Prüfung „telc Deutsch C1 Hochschule“ bestanden.

2020. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!