Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hova érdemes menni Erasmussal?...

Hova érdemes menni Erasmussal? (Corvinus, pénzügy és számvitel alapszak; tapasztalatok, ajánlások)

Figyelt kérdés
Végzős vidéki gimnazista vagyok és jövőre a Corvinus pénzügy és számvitel alapszakán szeretném folytatni tanulmányimat. Kitűnő tanulmányi eredménnyel rendelkezel, melyet az egyetemen is igyekezni fogok tartani. Magas angoltudásom végett, gondolkodtam külföldi egyetemeken (pénzügyileg is megoldható lenne) de úgy döntöttem először Budapesttel szeretnék megbirkózni. Szeretnék egy szemesztert valahol külföldön elvégezni, hogy tapasztalatokat szerezhessek, megismerhessek egy másik várost is. A TI segítségetekre az egyetem (lehetőleg színvonalas) kiválasztásánál lenne szükségem. Most biztosan sokat azt gondoljátok, hogy még van időm, de azért szeretném eldönteni ilyen hamar, hogy a nyáron letehessen a szükséges nyelvvizsgát. ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!

2020. márc. 26. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon korai még ezen gondolkodni. Erasmura a 3-4-5. félévekben érdemes menni, a legjobb a 4. félév. Hogy ezen gondolkozhass, neked egyrészt be kell jutnod, túl kell élned a nehezebb matekos, statisztikai stb. tárgyakat, és csak ezek után jön az Erasmus. És magamnak kikötöttem, hogy csak akkor jöhet szóba az Erasmus, ha se azelőtt, sem amiatt nem fogok csúszni. És sikerült, csupa ötöst hoztam haza.

Hogy érdemi választ is adjak: kétféle egyetem létezik. Az egyikben a belerüléshez versenyezni kell (pl. Brüsszel, Bécs, London, a nagyobb német sulik...), a többibe kevesebben mennek és így úgyis be fogsz jutni. Utolsó gondolat: Azért érdemes ilyen mentalitással Erasmusra menni, mert így nem kell alatta azon görcsölni, hogy mi vár még rád, hanem az egyetlen komolyabb hátralévő kihívás a diplomáig már csak a szakdolgozat lesz.

2020. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, de ahhoz, hogy 3. vagy 4. évben kijussak, még idén 2020-ban kell jelentkeznek... Számításaim szerint képtelenség, hogy 460 ponton alul teljesítsék, szóval ezen nem izgulok. Nem nagyképűségből, csupán azon élvezetből, hogy amit leírok nem fűződik a nevemhez :) 146-os IQ-val talán túlélek egy kis matematikát!

Gratulálok az eredményeidhez, nagyon ügyes vagy!!!!

Köszönöm a segítséget :) esetleg megtudhatom te hol voltál Erasmussal és mik a tapasztalataid? (Nem ilyen általános dolgok, hogy pl.nehéz volt szállást keresni vagy hogy milyen volt a tantárgy felvétel; inkább olyasmi érdekelne, hogy milyen ott a magyar közösség, egyetemi közösség (pl.zárkózottak), esetleg valami érdekes amit hasznos lenne tudni, de nem éppen egy ajánló levélbe illik...)

2020. márc. 27. 00:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de nem az egyetemre való jelentkezéskor kell Erasmusra is jelentkezni. Általában két félévvel kell előre, illetve pótjelentkezéskor egy félévvel előre.


Egyébként a 146-os IQ azt jelenti, hogy 924 emberből 1-nél van ilyen érték. ( [link] Ez azt jelenti, hogy a G kar összes gólyája közül nagyjából egy embernek van ekkora IQ-ja. Ha ez tényleg te leszel, akkor szeptemberben azonnal jelentkezz SPM-re, és irány a TDK felkészítők a harmadik félévtől. Ha egy TDK-n helyezést érsz el, amíg egyetemista vagy, addig mindig minden ösztöndíjat meg fogsz nyerni, és rengeteg pénzt le tudsz szakítani, főleg így az új rendszerben, hogy nem az 50. percentilistől felfelé, hanem a felső két decilis kap az ember tanulmányit. Félévente 500.000-et ki lehet sajtolni az egyetemből, de szerintem még alá is becsültem.

(Én a lengyeleknél voltam; magyarokat nem nagyon láttam, bár nem is léptem be ilyen 'magyarok Lengyelországban' típusú csoportokba. A lengyelek imádják a magyarokat, tehát elég jó dolgom volt. Ajánlólevelet egy tanártól kell majd kérni, pl. ha a második félévben jelentkezel a negyedik félévre, akkor egy olyan második féléves tanárodtól, akivel ismeritek egymást és jóban vagy, de ez csak a teljes papírmunka 0,0000000001%-a.)

2020. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!