Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan juthatok be a HARVARD-ra?

Hogyan juthatok be a HARVARD-ra?

Figyelt kérdés
Mik a feltételek a bejutáshoz?Lehetséges,ha nem vagyok amerikai?Tanácsok?Tapasztalatok?

2020. ápr. 3. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okosnak vagy nagyon gazdagnak kell lenni.

De ha világklasszis rugby játékos vagy, az is működhet :P

2020. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az jó,mert nagyon okos vagyok.Mindíg 4-5 vagyok a suliban.Helyesírási versenyen 3 helyezett a megyei fordulón.
2020. ápr. 3. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés feltevése magában hordozza a nemleges választ.
2020. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiemelkedőnek kell lenni. Az kevés, hogy 4-5-ös tanuló vagy. Kitűnőnek kellene lenni. A felvételin tesztet kell kitölteni, ami nem a lexikális tudást méri, rohadt gazdagnak kell lenni (hacsak nem vagy csodagyerek és nyersz el ösztöndíjat), erős angol nyelvtudás is kell. Emellett valamilyen karitatív tevékenységet is érdemes folytatni, esetleg magas szinten valamilyen hangszeren játszani , de ezek csak példák. Látniuk kell, hogy tevékeny vagy, segítesz másokon. Oda nem bizonyítvány alapján vesznek fel, persze az sem elhanyagolható. Szóval ki kell tűnni a tömegből, ami a leírt eredményeid alapján egyelőre nem valósultak meg.
2020. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdező?Miért mondod ezt?
2020. ápr. 3. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert így van?
2020. ápr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik szakképzőbe jártál.De nem kell azt hinni,hogy mindenki a te szinteden van.
2020. ápr. 3. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Nekem van olyan ismerősöm aki a Harvardra járt, magyar, és egy jó hírnevű de átlagos magyar gimibe járt. Tényleg hosszú éveken keresztül készült erre, gimi után pár évig csak extra dolgokat csinált hogy felvegyék. Nyelveket tanult, most már több nyelven beszél folyékonyan, kiskora óta volt atléta, elkezdte versenyszerűen csinálni és évek után jó eredményeket elérni, önkéntes tevékenységeken vett részt és hátrányos helyzetű gyerekeknek segített. Sokszor nem szerette és fel akarta adni, de amikor ezek miatt a kiemelkedő eredményei és sikerei miatt felvették a Harvardra, tudta hogy megérte. És nem mellesleg hasznos is volt, már emiatt is sokat tanult a világról és önmagáról.


Szóval az hogy te itt kérdezgeted hogy mit kéne tenned és 4-5-ös átlaggal akarsz bejutni, önmagában édeskevés.

2020. ápr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!