Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bejutni neves...

HoleczBarbara kérdése:

Hogyan tudnék bejutni neves külföldi egyetemre, mint például Harward, Princeton, vagy Yale?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 02:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár matematikusok írták többnyire, az USA és az E.K. felsőoktatási rendszeréről általában is rengeteg információt találsz itt.

[link]

2013. szept. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Tudtommal Harward nevű egyetem nincs. Ha már egyszer név szerint említed, akkor legalább jól írd le a nevét (Harvard Egyetem).

Egyébként pedig csak át kell esned a felvételi eljáráson, minden egyetem honlapján találsz erről leírást, pl [link]

Ehhez meg kell írnod pár tesztet:

[link]

[link]

Itt találsz egy elég jó összefoglalót, és további olvasnivalókat is: [link]


De csak ezután jön a neheze, mert valahonnan elő kell teremtened a tandíjat, ami elég húzós összeg lesz.

2013. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
10%
Magyarországon ennél jóval színvonalasabb egyetemek vannak, nem értem minek mennél egy középszerû amerikai egyetemre.
2013. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Magyarországon ennél jóval színvonalasabb egyetemek vannak"


Jaj, ne izgass már, mesélj hol???? :-D

2013. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%
Például ELTE, BME.
2013. szept. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

:'D

A felsorolt egyetemek a világ 10 legszínvonalasabb egyeteme közé tartoznak,az ELTE BME még az 500as listán sincsenek rajta:D

Az SZTE van a 320. helyen asszem a magyar egyetemek közül,más egyetem még a listára sem került

2013. szept. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%

Lista...

Sok "legjobb gitáros" listán meg Santana és Kirk Hammett benne van a top 10ben...

Semmit nem jelent.

Az amerikai oktatási rendszer teljesen más, mint a magyar, az ottani egyetemi képzések nagyságrendekkel komolytalanabbak az itthoniaknál.

Persze a bolognai rendszerrel nekünk is alávágtak rendesen.

2013. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%

Somewhere te nyílván több neves amerikai egyetemen is tanultál,mint pl a Harward vagy Yale de a nagy színvonaltalanság miatt menekültél vissza kis hazánkba a világ legjobb egyetemének számontartott ELTE-re:D

Ne nevettess már:D

Ezeket az elemzéseket a szabadalmak,kutatási eredmények,cégek visszajelzései alapján készítik,nyilván az összeset h*lyék csinálták mivel mindenhol benne vannak ezek az egyetemek a TOP10ben,míg a fantasztikus ELTE és BME a listára sem kerültek fel

A világszínvonalba tartozó magyar egyetemek sajnos már csak legenda,a rendszerváltás előtt még talán így volt de ma már ez közel sem igaz..A neves professzorok,oktatók krémje már régen külföldön dolgozik ahol megbecsülik őket itthon meg a maradék..

Ezzel a bolognai rendszerrel meg megadták a kegyelemdöfést a színvonalnak

Amúgy mért pont az ELTE meg BME,közel sem olyan jó egyetemek mint amilyennek tartják őket

2013. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%

6-os ne hazudozzál!

Az ELTE fizika szakja bekerüült a 150 legjobb szak közé, én ide járok, és te soha az életbe nem tudnád elvégezni, szóval ne szólj bele, főleg ne hülyeségeket!


De az is hülyeség, hogy az említett egyetemeknél jobb lenne az ELTE, mert ez természetesen nincs így.

2013. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%

6os,ebből a megnyilvánulásodból szerintem mindenki számára nyilvánvaló hogy soha sem kerültél egyetem közelébe sem

A szövegértésed sincs a toppon,összesített listáról beszélünk nem szakokról

2013. szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!