Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha angliába szeretnék kiköltöz...

Ha angliába szeretnék kiköltözni, grafikusként dolgozni, kell tudnom németül is?

Figyelt kérdés

A német nem igazán vonz, inkább második nyelvnek az olaszt tanulom, meg vmi japán vagy koreai nyelven gondolkodom, de ez mellékes.

Szóval ha kimegyek akkor nem elég az angol nyelv, ugye?


Covid-19 van tudom,de nem is mostanság tervezem majd kb. 9 év múlva


2020. ápr. 15. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég az angol, de minél több nyelven tudsz annál jobb, mondjuk második nyelvnek olasz helyet inkább spanyol, mert azt beszélik az angol után a legtöbben, de Európán belül a franciával is jól jársz.
2020. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért az olaszt választottam, mert ismerőseim körébe népszerű és szép nyelv.

És ott is dolgoznék. Spanyolban viszont nem.

Franciát akartam,de túl bonyi, de alap szinten azt is tanulni fogon

2020. ápr. 15. 20:44
 3/8 A kérdező kommentje:
Am a 2. Leggyakoribb nyelv a német. Vagy angliában a spanyol?
2020. ápr. 15. 20:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat javítom magam angol a 4., Spanyol a 5. A kínait, arab, hindi nyelvet nem számoltam bele [link]

De pl akiknek az anyanyelve angol, leginkább spanyol, franciát tanulnak

De a lényeg az, hogy Angliában elég csak az angol, de a piaci értéked növekszik ha több nyelven beszélsz

2020. ápr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm. Mivel csak ma kezdtem az olaszt ezért elmezdtem most a spanyolt is alkalmazásos enyenlőre. Hasonló,de vmiért az olasz jobban vonz. Az olyan alap nyelvnek is olvastam.

Hát majd meglátom mi lesz. Lehet maradok a spanyolnál,ha az hasznosabb

2020. ápr. 15. 21:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Európában a spanyol csak Spanyolországban hasznos, máshol nem igazán mert máshol meg már szintén nagyobb eséllyel beszélnek angolt mint spanyolt.

Ha Európából nem akarsz kimenni, akkor a rangsor valahogy így lenne:

-Angol

-Német

-Francia

-Spanyol/olasz (vagy ha Közép/Kelet-Európa a cél, akkor ezek helyett nyilván egy szláv nyelv)


Angliában egyébként a legtöbb iskolában Franciát tanulnak, nekem is azt kellett. Viszont még sehol, ismétlem sehol még csak egy pillanatra sem lett volna abból előnye amióta itt vagyok kint kiskorom óta, ha tudok franciául. Egyszerűen Angliában nincs haszna egy másik idegennyelvnek, hacsak nem a munkádnak van köze a nemzetközi kapcsolatokhoz. De egyébként meg legfeljebb csak jól mutat a CV-ben. De azt tényleg megnyomja.


Szerintem ne akarj megtanulni rögtön hat nyelvet, egyszerre csak eggyel, maximum kettővel foglalkozz. Az Angol legyen a fő, azt pipáld ki a lehető legjobbra elsőnek.

Ha a Németet nem szereted, akkor meg a Francia a következő a sorban.

Olasz szintén csak Olaszországban használatos, de még csak a gazdaság sem olyan ott, hogy csak ezért érdemes legyen megtanulni a nyelvet..

2020. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz.

Én is itt élek csak angol kell, és kész, hacsak nem vagy tolmács, vagy ilyesmi.

Konkrétan kb 3 angolt ismerek, aki tud más nyelven, egyik tolmács, olasz feleséggel, egy másik az év nagy részét Franciaországban tölti.

2020. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, miert is kellene?
2020. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!