Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarországról mennyire...

Magyarországról mennyire nehéz kikerülni az MIT-re?

Figyelt kérdés

2020. jún. 9. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebb, ha olyan egyetemen vagy MA-n, ahol a tanszéki oktatóknak nincs kontaktja az MIT-al. (Az ELTE-ről tudom, hogy kapcsolatban vannak az egyetemmel.)


Nem mondanám lehetetlennek, de ha külföldön kezded meg az mesteridet esélyesebbnek mondható, hogy kikerülsz az USA-ba. Én is ezt fogom tenni most januárban:) (nagy álmom a MIT).

2020. jún. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mennyire jellemző az, hogy oda kijutnak Magyarokat?
2020. jún. 10. 11:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Mire? BSc-re, MSc-re vagy Phd-ra? Ha valamit fel tudsz mutatni, akkor mesterre vagy doktorira szerintem teljesen reális bejutni. Ott már sokkal jobban meg tudod mutatni a szakmai érdeklődésedet és eredményeidet, és azokkal már sokkal 'könnyebb'bizonyítani nekik a felvételi során. Egy magyar középiskolából frissen kikerülve szerintem egyszerűen kevés a lehetőséged dolgokra, amiket felmutathatsz és ott már tényleg országosan szinten kell kiemelkedned mindenki közül.
2020. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

MSC-re reális pl ELTE-ről mennek oda kutatni 1 évre meg ilyesmik

BSC-re alapból nagyon nehéz ha nem angolszász országból származol,valamiben nagyon ki kell emelkedned,hogy felkeltsd az érdeklődésüket pl sok dél-afrikai van ott akik sportokban nagyon jók

2020. jún. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak a jegyeket nézik, hanem azt is, hogy az illető miket ért el, megmutatkozott-e az érdeklődése?
2020. jún. 16. 10:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Több tízezren jelentkeznek kitűnő bizonyítványokkal párszáz, de inkább néhány tucat férőhelyes szakokra. Sőt, az államokban még lehetőség van az elméleti maximum határt is meghaladni az átlagnál, ha sok emelt tárgyat végzel el. Az, hogy jó jegyeid vannak semmire se elég önmagában.
2020. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyu, én idén jelentkeztem, de mily meglepő, nem vettek fel (a jelentkezés elején kiszámoltam h (nagyon nagyon elnagyolt val.számítással) 0.03% az esélye, h felvesznek.)


Nem elég ha jók a jegyeid, én azzal próbáltam villantani, h 10.ben tartottam az MTA egy előadást 2 osztálytársammal, de ez is kevès volt. :/


Nem eltántorítani akarlak, hajrá, de ne kenődj el, ha nem sikerül.


(Am, talán még "jobb" lehetőséged is lehet pl: Angliában. Találtam egy olyan programot, ami az MIT-n nincsen ilyen formában, ősszel kezdek, alig várom. Persze, nem #1 egyetem, "csak" top 200, de az is szuper ;) )

2020. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!