Milyen Koreában tanulni?

Figyelt kérdés

Nyertem egy pályázatot, melynek keretében Dél-Koreában a Dankook egyetemen tanulhatok egy fél évig (25 márciusától júniusáig). Mivel célom, hogy a lehető legtöbbet lássam az országból/Szöulból, így a minimum kreditet fogom felvenni (Proginfó MSc-n vagyok, addigra meglesz a 120 kredit, ami abszolválásho kell, és a diplomamunkám is 90%-os lesz).

Egyrészt olyan embereket keresek, akik már tanultak a Dankook egyetemen, mert most elég sok elintéznivalóm van (számlanyitás, kollégium keresése, regisztrálás mindenhova, biztosítás, stb), de akik tudnak mesélni arról, hogy milyen a tömegközlekedés, a repülőút (ilyen sokat még nem repültem), az emberek, a nyelvtudás (angolul beszélnék), az ételek (nem szeretném az első két hetemet a mosdóban tölteni), azárt nagyon hálás lennék.

Nagyon izgatott vagyok, de kicsit félek is, mert ez egy egészen más világ. Hogyan tudnék megfelelően felkészülni rá (alapszinten szeretnék megtanulni koreaiul a közeljövőben)?



ápr. 30. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vegyük sorra.


"Mivel célom, hogy a lehető legtöbbet lássam az országból/Szöulból, így a minimum kreditet fogom felvenni"


Ez nem feltétlenül fog menni. A Dankook egy magán, kutatóegyetem. Ráadásul elég erős. Függetlenül a kreditektől, ahhoz, hogy aláírják a papírjaidat és sikeresen lezártnak tartsák a szemeszteredet, rengeteg órarendet kívüli dolgot kell teljesíteni, főképpen a kutatóprofesszoroknak való besegítésben. Akár késő éjjel is, akár hétvégén is.


A koreai egyetemi mentalitás, főleg privát egyetemeken, nagyon más az európaiakhoz képest! A kreditek és az órarend náluk csak másodlagos, vagy harmadlagos a listában, a fő, hogy a kutatásokat segítsd, akár 24/7 elérhetőséggel.


Én alapból azért mentem oda, mert érdekelt amivel akkor foglalkozott az egyik professzor, így szívesen töltöttem vele időt. De volt olyan társam (ő német volt), aki hasonló alapgondolattal jött a Dankook-ra, mint te, hogy európai szemmel legyen teljesítve a szemeszter és kész. A végén pedig koppant, amikor közölték, hogy a normál tanulmányokon felüli, kutatási teljesítménye nem érte el az elvártat, így nem mehet vizsgázni, minden tárgyra kap egy automatikus bukást.


**********


"milyen a tömegközlekedés"


Egyszerre jó és rossz.

Seoul-ban és környékén, illetve a többi "nagyvárosban" a tömegközlekedés modern, és minden elérhető könnyedén, éjszaka is sok járat van.


Viszont városok között mozgolódni már nehezebb.


A Dankook-ról például bő 1.5 óra bejutni Seoul belvárosába, az még nem vészes, de például Incheon-ba már csak olyan átszállásokkal lehet, hogy 5 óra körül van az átjutás, pedig ott van mellettük.


**********


A repülőútra nem tudok mit mondani. Én több lépcsőben voltam ott, előtte már egy ideje Kínában voltam.


**********


"a nyelvtudás (angolul beszélnék)"


Na az necces. Tanulnak angolul, és nem is rosszul, de borzalmasan beszélik. Még a fiatalabb, városi generáció is.

Ha éppen az egyetemi közösségedben vagy, akkor esélyes hogy el tudsz velük kommunikálgatni angolul.

De amint az utcán kéne szimplán útbaigazítás egy akármilyen járókelőtől, elég nehéz dolgod van.


**********


"az ételek (nem szeretném az első két hetemet a mosdóban tölteni)"


Erre amit mondani tudok, hogy nézz utána videókon és recepteknek. Te tudod, hogy téged mi hajt meg, mire vagy érzékeny. Rengeteg nyugati, attól még hogy tradicionális koreai kajákat esznek amig kint vannak, semmi bajuk nem lesz, a csípősebbektől sem.

De lehet, hogy neked lenne.

Ezt egyénileg kell felmérned. Nincsen univerzális "hát ezzel nincs gond, az lehet hogy meghajt, amaz pedig biztosan meghajt" skála.


**********


"alapszinten szeretnék megtanulni koreaiul a közeljövőben"


Az jó. Nagyon jó!


Amit érdemes:


Kezdd el azzal, hogy az írást megtanulod. A távol-keleti nyelvekből (a latin karakteres vietnámit leszámítva) a koreai írása a legegyszerűbb. Erre használd pl. a "Write it!Korean" appot. Nagyon jól vezet végig.


Ezután pedig iratkozz be a Koreai Kulturális Központ koreai nyelvtanfolyamaira. Nagyon jól oktatják kezdőknek.


NE használj ilyen Duolingo, Drops, SoloLearn, LinguAPP, meg egyéb hülyeségeket! Ázsiai nyelvekhez mindegyik használhatatlan!


Ha pedig már eljutottál egy nagyon alapra a KKK-nál, akkor keresd meg Harkai Daniella koreai nyelvoktató anyagát (mivel már befejezte, nyilvánosan és ingyenesen elérhető a neten). Kifejezetten kezdésre nem szoktuk ajánlani, de ha már van legalább 1-2 nyelvtanfolyami (tehát kb 100 beleölt) órád és tapasztalatod, akkor már lehet belőle önállóan tanulni, a blogja nagyon jól felépítve vezet végig a koreai nyelven.

ápr. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a részletes választ!

A minimum kreditet úgy értettem, hogy amit az Erasmus elvár. Semmi bajom nincs vele, sőt, örülök, ha kutathatok, mert PhD a cél, csak mellette, mivel nem olcsó ország, jó lenne hazadolgozni Home Office-ban, de ez a jelenlegi munkahelyemtől is függ, hogy engedik-e.

Jól értem, hogy van külön elvárás MSc hallgatóknak, hogy a felvett tárgyak mellett kötelező jelleggel kell kutatniuk?

Illetve esetleg a kollégiumi lehetőségekről tudsz még valamit?

ápr. 30. 17:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdemesebb lenne facebook csoportokban érdeklődni, Erasmus, és speciálisan koreai tanulmányutakhoz kapcsolódó, akár turisztikai csoportokban is.
máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!