Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarországon van német iskola?

Magyarországon van német iskola?

Figyelt kérdés
Persze biztosan van, de én egy olyan sulira gondolok, ahol tényleg komolyan veszik a németet (meg így mindent). Én Erdélyben élek és most fejeztem be a 8. osztályt elég jó eredményt értem el, csak az a bökkenő, hogy abban az iskolában ahol eddig tanultam csak matek-infó szak van és emiatt most a szüleinkkel azon gondolkozunk, hogy jobb lenne-e Magyarországon körülnézni. Vagy egyáltalán egy külföldi diákot, hogyan vesznek fel? Kell valami tesztet adni? Ha lehetséges, akkor Budapest környékén mondjatok. Köszönöm a válaszokat, és bocsánat ha valamit rosszul írtam. Nem tanultam magyart. (Amúgy, ez is egy probléma lehet, hogy eddig nem tanultam magyart? Gyorsan tanulok, szóval feltudnák zárkózni...)

2020. jún. 27. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Baján van egy német iskola. Ha beírod Googlebe, ott részletesebb leírást találsz róla.
2020. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gyor, Audi Schule, Szabadhegyi
2020. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is keresgéltem egy picit és találtam egy Német Nemzetségi Gimnázium és Kollégium gimnáziumot Budapest környékén, arról tud valaki valamit mondani?
2020. jún. 27. 10:46
 4/12 anonim válasza:
100%

a svindler ribiképzőre gondolsz?

kiváló, mindent tud amit egy gimnáziumnak tudnia kell. Olyan órarendem volt hogy ihaly! Népismeret művészet töri média, filozófia, etika, dráma, tánc..(stb) felkészített a nagybetűs életre az tutti! Kinek kell fiatal felnőtt korára bármi hasznos tudás ne adj isten szakma?

Arra jó volt, hogy belénk verjék hogy külföldre akarsz menni élni. Meg megtanítsanak egy csomó műremeket a német irodalomból, amiről a németek se hallottak. Ha érdekel a bahnwärter Thiel és társai, ajánlom előszeretettel.

2020. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor inkább kihagyom!😂😅
2020. jún. 27. 22:08
 6/12 anonim ***** válasza:
De miert, nalatok nincsenek kéttannyelvű osztalyok gimikben? Nalunk Magyarorszagon kb minden gimi indít nemet-magyar kéttannyelvű osztalyt. Ha akarod ott is eltudod erni a celod, akarmikor fel tudod vinni magad egy jo alap utan felsofokra.
2020. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tanultál magyart, hogyan tudsz ilyen helyesen és választékosan írni?
2020. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7. válaszoló


Sok magyar könyvet olvasok. :)

2020. jún. 28. 15:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Gratula. A beszéd is megy?
2020. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hogyne menne? Családon belül magyarul beszélek!
2020. jún. 28. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!