Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tippek EU-n kívüli tanuláshoz?

Tippek EU-n kívüli tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék az EU-n kívül tanulni tovább, viszont nem tudom hogy mi annak a menete, illetve mire kell készülnöm?


Most jelenleg Informatika szakon vagyok, idén érettségiztem, de még maradok egy évet Rendszer karbantartó miatt, ami elvileg + pont lenne felsőoktatáson!



2020. jún. 28. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Hol? Miből?


Le ne írd!

2020. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön nem fogsz a +1 éves OKJ papírodra plusz pontot kapni. Ott csak az érettségid alapján vésznek majd fel, max arra lesz jó, hogy lesz egy picike alapod.

Amúgy országot írhatnál.

2020. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ausztrálián gondolkodok, de még nem biztos! Már régóta ki akarok oda költözni és ha lehetséges lenne akkor már ott tanulnék tovább, közép iskola után.
2020. jún. 28. 23:28
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Először azt nézd ki hogy hova szeretnél menni. Abból húzd ki amik nem esélyesek(tehát ha tudod hogy 320 pontod lett nem jók azok ahova 400kell). Ezekután jobbesetben csak 3 marad(annyit még meg lehet jelölni) az adott egyetemekre rá keresel interneten, az oldalukon (nyilván már beszéled a nyelvet) rákeresel a különböző követelményekre (osztályzat/ nyelvvizsga/ stb.). Érdemes kiválasztani egyet ami biztosan meg lessz, a többit pedig úgy, hogy a jegyeid alapján kis szerencsével fel vegyenek. Nyílván ilyenkor már nem sokat lehet tenni ha kevés pontod lett, nézz utána, hogy mikért jár plussz pont!
2020. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ami plusznak számít általában mindenhol az az ha van szakmai tapasztalatod.
2020. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy van kb 300 ország a világon így mindennel együtt szóval abban igazuk van,hogy mindig azzal kezdd,hogy hová :D

Szerintem elsőkörben Kanada vagy Dél-Afrika jobb lenne ha mindenképpen EU-n kívüli angol nyelvű országot célzol meg.

USA-ban nagyon drága egy jó magánegyetem,Új-Zélandba meg kb lehetetlen már letelepedésit kapni,Ausztráliáról pedig hasonlót hallottam az új-zélandi ismerősöktől.


Ezeket tanulmányozgathatod szabadidőben ha érdekel a téma:

[link]

[link]

2020. jún. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!