Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri tanuláshoz tippek?

Töri tanuláshoz tippek?

Figyelt kérdés

Hello :) Most gimiben másodikos vagyok, és elég jól tanulok, kivéve a töri nem megy. Már próbáltam bemagolni, felmondani másnak, de sehogy sem ment. A töritanárunk kicsit zizi, és órán sem tudok jegyzetelni mert össze vissza beszél és azt se tudjuk hol tartunk. Mivel nem kedvelem a tanárt így a törit is megutáltam és nem szívesen állok neki a tanulásának.

Légyszi adjatok tippeket, hogy hogyan tudnák könnyebben törit tanulni, vagy évszámokat megjegyezni!

Köszi előre is a válaszokat =)


2011. júl. 26. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
évszámokat nem kell magolni. érettségin úgyis ott lesznek az atlasz végében. ajánlok neked történelmi filmeket. ott van a Hídember, 1492- a paradicsom meghódítása, Mondák a magyar történelemből (ez rajzfilm, ez alapján tanultam meg az államalapítást). rengeteg lehetőség van.ráadásul a történelemtanulás akkor lesz élvezetes, ha a kisbetűs részeket is elolvasod.akkor át fogod látni az egészet.
2011. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Hát, erre nem tudok tippet adni, mivel én is utálom a törit. Annak ellenére, hogy a tanárunk nem rossz. Unalmas, magolós, és szerintem prekárius tantárgy, kíváncsi lennék, hányszor hamisítottak már meg tényeket. Na de mindegy is:)

Szóval. Gondolom, ebből adódóan te sem akarsz történelemmel tovább menni középsuli után. Viszont biztató, hogy - amíg a mi drágalátos oktatásügyi miniszterasszonyunk be nem szünteti - van egy olyan pontszámítási módszer felvételinél, hogy duplázás. Ebben az esetben csak a felvételi követelménynek megfelelő tárgyak számítanak (és a pluszpontok), az év végi eredmények és a többi érettségi tantárgyból elért eredményeid nem. Én például orvosira akarok menni, szóval a kémiát és a bioszt nyúzom keményebben, a többit csak annyira, hogy ne süljek be érettséginél - azért hízelgő lenne, ha az össze tantárgyból elérnék minimum 80%-ot:D -, illetve legyen egy alapműveltségem. Szóval ha te sem humán irányba szeretnél később elmozdulni, ajánlanám, hogy nézd meg az oh.gov.hu-n az érettségi kiövetelményeket, és azokat a témaköröket igyekezz memorizálni. Nekem mondjuk meg van az a jó tulajdonságom, hogy érdekes módon épp azok a témakörök szoktak általában érdekelni - persze van kivétel-, amelyek benne vannak vizsgakövetelménynek. A dolgozatokat - bármennyire röstellem is;) -, általában kipuskázom. Az ilyen angol meg francia rendi monarchia, meg huszita háborúk meg mittomén milyen hülyeségektől anno falra másztam. Szóval ezt tudom ajánlani:) A fontosabb évszámokat meg általában azért maradtak meg jobban, mert sokszor el lettek ismételve, így aztán berögzült. De a legtöbb dolognál általában elég, ha évszázadban el tudod helyezni a dolgokat, nem kell a pontos évszám. Sok sikert:)

2011. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell fogni, át kell érezni a törit, nem pedig magolni. :)

Olyan szép tantárgy, a legjobb a világon. :) Én imádom! :)

Valahogy próbáld elképzelni az egészet, elképzelni, ugyanis van képzelőerőd, akár képzeld bele magad is. :)

2011. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem sokat segített , hogy néztem a Volt egyszer az ember című rajzfilmsorozatot. Magyar töri az nincs benne, de minden fontosabb dolgot tárgyal , mint keresztes hadjáratok, az iszlám, francia forradalom, tehát gyakorlatilag az egész egyetemes törin végig megy. Mondjuk nem azt mondom, hogy le fogsz egy ilyenből érettségizni, de sokkal jobban fogod szeretni a törit, ha ezt nézed, én pici korom óta imádom, tesómmal ezen nőttünk fel.

Magát a tantárgyat meg ne úgy fogd fel, hogy be kell magolni, hiszen az egész csak mese. Ragadj ki belőle részleteket és azokra összpontosíts. Otthon csinálhatsz magadnak vázlatos jegyzetet miután elolvastad a könyvet, így könnyebb lesz tanulni. A tanárral meg ne foglalkozz, nekünk is fos tanárunk volt, de szerencsére a töri egy olyan tantárgy, amit nem érteni kell, hanem tudni.

2011. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
elég,ha a tananyagnak a vázát érted,hogy mi miért történt és mi minek a következménye. Ezt még a tanár is elmondja ha konkrétan rákérdezel, a többi meg hab a tortán.
2011. júl. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyira irigyellek titeket:D

már hogy így tudjátok felfogni a történelmet. szerintem ez egy adottság:D Én 10.-ig szerettem, de az újkor már olyan száraz. Pedig nem is a magolással van baj, kémiából, fizikából, bioszból simán bevágok egy ötsoros definíciót. mondjuk azt is csak azért, mert teljesen logikus. De ugyanez töriből és irodalomból nem megy. Megtanulom, írok belőle egy 5-öst, másnap meg semmire sem emlékszem. Hát, ez van.

2. voltam

2011. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell a törihez semmilyen adottság, ellentétben a kémiához meg a fizikához igen.

A törit én jól tudom, viszont kémiából, meg fizikából 5mondatod 1óra alatt nem tanulnék meg az tuti, egyszerűen élvezhetetlen, baromság, nincs is sok értelme a definícióknak, na az tényleg száraz, de a töri nem. :)

Én szeretek minden anyagot töriből, de nekem pont hogy az újkoros dolgok a kedvenceim, főleg a 19-20. századi töri. :)

Az irodalommal én is úgy voltam h baromság meg minden, nem is tanultam sokat, aztán érettségire rájöttem h elég jó kis tantárgy az is, és elég érdekes dolgok vannak benne. :) De a töritől nincs jobb tantárgy, nálam a töri az első, második a földrajz harmadiknak talán jöhet a magyar. :)

2011. júl. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!