Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri külföldre menni orvosi...

Megéri külföldre menni orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Orvos szeretnék lenni, és lehetőleg külföldön (Ausztria vagy Németország) szeretnék továbbtanulni, azonban nem tudom, hogy jó döntés-e.

Mennyire lehet orvosi mellett dolgozni? A nyelvtudásom mennyire romlana 6 év alatt, ha itthon maradnék?



2020. júl. 7. 18:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Az itthoni orvosik kifejezetten jók. Van lengyel és német orvostanhallgató ismerősöm is, külön kiemelték, hogy a magyar cserediákok erősebbek, mint a kinti tanulók. Szerintem maradj. A németed meg életben tudod tartani itthon is. Olyan ismerősöm is van, aki itthon végzett és kint kezdett dolgozni utána, azonnal. Simán ment neki az elhelyezkedés. Örömmel fogadták.
2020. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Csak az #1 hozzászólót tudom ismételni. Magyar diplomával is simán el tudsz helyezkedni, ha megvan a kellő nyelvtudásod.
2020. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. júl. 7. 20:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én más szakos vagyok, szóval a magyar orvosképzés színvonalához stb. nem tudok érdemeben hozzászólni. Csak annyit szeretnék írni, hogy külföldi résztanulmányokra és szakmai gyakorlatra van lehetőség magyar egyetem hallgatójaként is. Nekem pl. van olyan orvosis ismerősöm, aki Kínában és Németországban volt gyakorlaton. Nyelvet tanulni és gyakorolni pedig igazából itthon is lehet, pl. sok a külföldi egyetemista, az egyetemeken szoktak lenni nemzetközi estek és mindenféle program, nyelvet is lehet tanulni.
2020. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

Jó döntés külföld. Nemcsak a nyelv miatt. A magyar orvosi egyetemek sehol sincsenek a világranglistán. Még a bécsi egyetem is megelőzi, nemhogy az egyik legrangosabb német. Nem a minőség miatt jön annyi külföldi, hanem mert olcsóbb a tandíj, mint a nyugaton és bekerülni is sokkal könnyebb. Beszéltem nem egy külföldi hallgatóval.

Én rezidens sem lennék Magyarországon, nemhogy orvos. Nevetséges alamizsnáért, elégtelen felszereléssel nulla megbecsültségért maradjon, akinek két anyja van.

2020. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Vagy maradjon, mert tanulni nem csak ott lehet, ahol minden eszköz adott, sőt! Én is egészségügyben voltam több évig itthon, és rengeteget tanultam problémamegoldásból, improvizálni kellett akár fontos eszközöket is, stb. Nem mondom, hogy olyan, mint egy háborús övezetben, mert nyilván nem, de messze többet tudnak és talpraesettebbek azok, akik eszközhiányban, nyomás alatt tanulnak, mint azok, akiknek a legmodernebb eszközök állnak a rendelkezésére. Tanulni itthon tanulnék, és aztán dolgozni egy életen át már megválogatnám. Az orvosi diploma értékes, akárhol is szerezte, de nem mindegy, hogy mi lesz a kezében, amikor gyakorlatra kerül a sor. Az itthoni orvosok brutál jók, kb. mint McGyver, semmiből is működő dolgokat hoznak létre. Ezt nem lehet egy neves egyetem kikent-kifent padjában megtanulni, csak verejtékkel az Isten háta mögött, amikor nincs más választásod.
2020. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Van egy hozzászóló (vagy több), aki minden orvosis kérdésnél leírja, hogy a magyar orvosik sehol nincsnenek a világranglistán.(#5) Mire jó ez? Mit akarsz elérni ezzel? Senkit nem érdekel.
2020. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5

Én sem értem. Oké, talán a magyar egyetemek nem egy Harvard szintjén vannak, viszont azt én is tudom, hogy a magyar orvosképzés világhírű.

Egyébként ehhez a rangsorhoz annyit hozzáfűznék, hogy bár a bécsi egyetem valóban előrébb van, mint a magyar egyetemek, de ott nincs orvostudományi kar. A Bécsi Orvostudományi Egyetem pedig hátrébb van...

2020. júl. 8. 11:28
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Mikor fogják már fel az emberek,hogy az egyetemi rangsornak semmi értelme?

Szakok szerinte rangsornak már van

Egy filozófiai egyetemet nem lehet összehasonlítani egy orvosival


Kérdésre:a te döntèsed,egyik sem rossz választás mivel az orvos szakma nagyon kelendő

Egyébként a magyar orvosok többségét alapból kiküldik Angliába vagy Németországba szakmai gyakorlatra+Erasmus is van

2020. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És az orvosi mellett mennyire lehet dolgozni? Sok helyen láttam, hogy elvileg lehetetlen, ez tényleg így van, vagy inkább egyénfüggő?
2020. júl. 8. 16:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!