Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Világranglistán miért van...

Világranglistán miért van jobb helyen a gyengébbik angol egyetem mint amit kinéztem, mint országos listán?

Figyelt kérdés

Csak egy apróság amit észrevettem kutakodás közben.

A két kiszemelt egyetem mesterképzésre a University of Huddersfield és a University of Bradford. Az előbbi vagy 20 hellyel előrébb van az utóbbitól országos ranglistán, viszont világranglistán az utóbbi egyetem vagy 100 hellyel előrébb van. Ez szerintetek miért lehet? Hogy jött ki?

Ha egy adott országon belül az "A" egyetem jobb helyen van, akkor "B" miért előzi be világ viszonylatban?

Még a helyieknek sincs nagyon jó véleményük az utóbbi egyetemről, főleg ha az előbbihez viszonyítjuk.


[link]



2020. júl. 13. 10:35
 1/10 savanyújóska ***** válasza:
100%
Minden attól függ, hogy pontosan milyen mutató alapján mérik. Világranglista is többféle van, néhol markánsan életerő helyezésekkel. Itt akár az is elképzelhető, hogy a nemzetközi szakok/aki nemzetközi szakra jár, azok színvonalasabbak, esetleg jobban tudják kamatoztatni a tanultakat, míg mondjuk belföldön nem annyira hasznos, a tudás, vagy nem olyan jó az egyetemi közélet híre, ami mondjuk egy erasmusos diákot nem, vagy teljesen más arányban érint.
2020. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahány lista annyi hely

Az én egyetemem van ahol top200 van ahol meg 800.hely körül van

Kb ennyire megbízható a legtöbb lista amire itt gyakorin a kukijukat verik...

2020. júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen nem túl megbízhatóak mindegyik más szempontot néz. Inkább az a fontos hogy mit nyújt az egyetem meg hogy milyen kapcsolatai vannak. Ha csak nem top10 egyetem igazából senkit sem fog érdekelni mert már szinte mindenkinek van diplomája. Amivel kitűnhetsz az amit a tanuláson kívül csinálsz. Vagy ha még az egyetem mellett tanítassz magadnak különböző softwerek használatát. Munka tapasztalat (bármilyen), versenyek, önkéntes munka, hobbik pl egy blog stb stb
2020. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem szólók is írták, nehéz eligazodni a ranglistákon, ahány féle annyi helyezés. Mindkét egyetem ún plate glass university, azaz nemrég alapított, szemben az ún red brick egyetemekkel. Ezek az plate glass egyetemeket nehéz rangsorolni. Nézd azt, hogy a választott szakon hogyan állnak. Van hogy egy plate glass egyetem sokkal jobb helyezést ér el egy adott szakterületen, mint egy ősrégi hagyományokkal rendelkező egyetem. Én a magam részéről plate glass egyetemet választottam, nagyon modern, professional bodies által akkreditált programmal, ami azt jelenti hogy a végzés után azonnal el tudok helyezkedni, a red brick-es szakot ezért dobtam. Ugyanúgy be vagyok vonva kutatásokba, de az oktatás standardizált, és gyakorlati helyeken lehet extra képesítést szerezni, ami kell a szakmai akkreditációhoz. A jelentkezéshez kell egy Personal Statement, UCAS-on keresztül kell jelentkezni, és IELTS angol nyelvvizsgát preferálják. Tehát csekkold hogy az adott szakodon melyik a jobb, és válaszd azt, a másik maradhat insurance választásnak. Most folyik a Clearing, még van esélyed benyújtani a felvételi kérelmedet, ha megvan az érettségid, Personal Statement-ed, és a nyelvvizsgád, kelleni fog egy referencia személy is. Nagyon sok sikert kívánok a felvételihez. Hajrá :)
2020. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Egyébként MSc-re megyek a fent említett valamelyik egyetemre 2021-ben tervezem, csak már erősen gondolkozom, hogy milyen irányba menjek tovább, illetve melyik egyetemre..

Alapképzést is itt kint végzem Angliában, szóval a rendszerrel tisztában vagyok (mondjuk postgrad az még új téma).

Csak fura volt, hogy a legtöbb világranglistán az országosan gyengébb egyetemet teszik előrébb, ezért is írtam ki a kérdést.

Még Uni of Leeds is szóba jött, csak ott nincsenek fix tárgyak, mindent magam kell válasszak és elég nagy rá az esély, hogy úgy lesz az órarendem, hogy így a bejárással (másfél óra buszozás, 2-3 átszállás), elég kényelmetlen lenne. Meg mégis jobb lenne jobb jeggyel végezni közepes helyről MSc-n, mint egy erős egyetemen bukdácsolni, mert sosem lehet tudni, mi vár majd rám.

Pedig minden szempontból jobbnak tűnik a Leeds-i egyetem. IT szak lenne egyébként, de leginkább az órarend ami visszatart, hogy 50 tárgy közül válogatok, foghíjas órarend meg megkeserítene, főleg hogy messzebb is van picivel.

Utolsó, ha egyébként van személyes tapasztalatod kinti MSc-kkel, akkor szívesen meghallgatnám őket, akár itt, akár privátban :)

2020. júl. 15. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

100%-ig egyet tudok érteni az előttem szólókkal

Én az SZTE-be jártam ami mindegyik listán 400-600 között van átlagban

Na ennek ellenére már egyetem alatt hívták a tanárok kutatásokra a tehetséges diákokat,nagyon modern felszerelések voltak és a tanárok többségére sem lehetett panaszom és rendszeresen jártak kutatni külföldiek is Szegedre illetve fordítva


Egy ismerősöm meg egy 2000.hely körüli angliai egyetemre járt és most egy nemzetközi cégnél van irodai munkája amit marhára szeret

Azt nézd,hogy mit kínál az egyetem,tegyél a gyakorin ranglistára recskázós barmokra

2020. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia :) A 12:45-ös vagyok. A képzések standardizáltak, és a vizsgákat külső bizottságok felügyelik, azonban nem minden egyetemen olyan erős a hallgatói támogatói rendszer. Van ahol simán elhajtanak az oktatók/supervisor-ok a kérdéseiddel a búsba és van ahol nem, ennek a jegyek láthatják kárát valóban.

Ha úgy érzed hogy a Leeds számodra egy jó egyi, akkor hajrá. A közlekedést megoldod valahogy, ha távol laksz, akkor jogosult vagy postgrad accommodation-ra pályázni, de látom h Leeds-nél pont nem, náluk érdeklődj Unipol-nál. [link] érdemes a University Unioin-t kérdezni, és a Student Advice Centre Leeds esetében. Kérdezz, kérdezz, kérdezz, az a dolguk hogy válaszoljanak.

Mivel rengeteg időd van, menj az egyetemek honlapjára, a felvételik környékén szokott lenni online chat hallgatókkal. Hasonlítsd össze a modulokat, kérdezz course/programme director-okat, ők segítenek a modulok összeválogatásában, ne csak az admissions team-re hagyatkozz.

2020. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Félreértetek, engem nem érdekel olyan nagyon komoly szinten a ranglista, meg azok se akik ezen élvezkednek, csak egyetemösszehasonlításnál találtam ezt az esetet érdekesnek, hogy a gyengébbik egyetem világrankon jobb.

De egyébként abszolút nem az a mérvadó nálam, hisz a fent említett egyetemekre is mehettem volna alapképzésre (600-800), de inkább egy 2000. körülire jöttem, mert sokkal szimpibb volt, mindenki közvetlenebb, pár tanárt ismertem is előtte, meg maga az épület is sokkal barátságosabb volt :)

Csak most gondoltam jó lenne legalább mesterre egy jobb egyetemre menni itt kint, hogy abba is belekóstolhassak, de ott meg sok a kételkedés bennem a fent leírtak miatt, bonyolult órarend, nem szakirány csak általános stb.

2020. júl. 15. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:

12:45 és 14:44 vagyok

ezen anno én is csodálkoztam és abban látom a talányt, hogy a végzés utáni elhelyezkedés magasabb ezeknél az egyetemeknél, szakoknál, magyarán vhogy jobban alkalmazkodnak a piac/ipar követelményeihez, a kutatás és képzés jobban reflektál a piaci igényekre. Így könnyebben jutnak kutatási zsetonhoz is.

2020. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 pozitívum az lehet hogy ha ugyan abba az egyetembe mész mesterre is akciós a tandíj. Persze ha van esélyed sokkal jobba menni válts ha neked megéri
2020. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!