Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi mester képzésre...

Külföldi mester képzésre megéri jelentkezni szerintetek?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek programtervező informatikusként BSc-n, és 2 opció közt vacillálok. Maradjak-e itthon dolgozni, vagy menjek külföldi MSc -re.


Az itthoni MSc -nek nem nagyon látom értelmét, szerintem többet tudok fejlődni ha azalatt a 2 év alatt dolgozok.


Külföldi computer science MSc képzésekről tud valaki tapasztalatokat mondani? Sokkal többet ad, mint egy itthoni MSc, vagy csak ezért nem éri meg kiköltözni?


Nehéz bekerülni, illetve vannak államilag támogatott képzések, úgy mint itthon?



#egyetem #MSc #programtervezö
2020. aug. 3. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed országtól is függ. De általában nyugaton 1 évesek a mesterképzések, viszont nagyon intenzívek és szeptembertől szeptemberig jársz mondjuk.

Külföldön az a jó IT-s mesterképzéseken, hogy hatalmas a választék, akár specializálódni is tudsz. Nem muszáj Computer Science-re menned, mehetsz Cyber Security/Forensics-re, AI-ra, Data Science-re, Networking-re, Internet of Things, külön Game dev, mobil app devre, cloud computing, software engineering.. Amit el tudsz képzelni. (Ezek nem szakirányok, hanem teljes MSc kéozések.) Legalábbis Angliában így van, szerinten más nyugati országban is hasonló a kínálat.

Azt tanulsz amihez kevded van, és időt is spórolsz az életedből.


Szerintem ha olyan terület érdekel amot itthon annyira nem tudsz tanulni mesteren, akkor érdemes lehet kimenni.

2020. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, néztem én is, hogy van ahol 1 éves a képzés, de nem mindenhol.


Jól hangzik amit leírtál, az itthoni ellen részben ez is szól, hogy szinte alig van specializálódás. Utánaolvasok, melyik országban hogy van ez. De elsősorban Németország , Ausztria érdekelneivel ezek közelebb vannak. De nem zárkózom el más EU-s országtól sem

2020. aug. 3. 12:51
 3/3 A kérdező kommentje:

Másik fontos kérdés, hogy belefér az egyetem mellett a munka is? Mivel máshogy nem tudnám ezt finanszírozni anyagilag, muszáj lenne mondjuk fél állásban dolgoznom valamit.


BSc mellett is végig dolgoztam kb heti 20 órában, ez kint is belefér?

2020. aug. 3. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!