Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jelentkeznék osztrák mestersza...

Jelentkeznék osztrák mesterszakra, ehhez ügye kell a diploma másolata, de náluk más a jegyrendszer. Valamilyen táblázatot kéne csatolnom, ahol ott van, hogy nálunk 5 a legjobb meg stb? Vagy ez hogy müködik?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!! ♥

2019. júl. 21. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
A fiam alapkézésre ment Bécsbe. Az érettségi bizonyítványról kellett közjegyző által készített hiteles másolat. Ha pl Bp-en laksz, olyan közjegyzőt keress, aki német nyelven is hitelesít, mert akkor ezt már nem kell lefordíttatnod. De a közjegyzői kamara listájában megtalálod, hol vannak ilyen közjegyzők. A másolatot plusz a közjegyzői hitelesítést ( ha magyarul van) el kell vinned az OFFI-ba ( Országos Fordító Iroda). Ők elkészítik a hiteles fordítást. Szerintem a közjegyzőnél érdemes íratni egy plusz papírt, hogy Magyarországon milyen az értékelési rendszer és ezt az OFFI lefordítja. De hátha lesz valakinek más ötlete. Ha valami nem világos, nyugodtan írj privátot.
2019. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na mi lett, mert most én is hasonló helyzetbe vagyok...
2022. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!