Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire nehéz egy külföldi...

Mennyire nehéz egy külföldi egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés

Mennyi időre van szükség kb mire belejön egy ember az idegen nyelven való tanulásba? Szerencsére már jól beszélem a nyelvet, felsőfokú nyelvvizsgám is van és sokat beszélgetek külföldiekkel, mégis félek hogy nehéz lesz tanulni egy másik nyelven főleg a szakszavak miatt.

Minden tanácsot/tapasztaltot szívesen meghallgatnék😁



2020. aug. 24. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő.
2020. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyéntől,egyetem szintjétől,tanároktól,diáktársaktól és körülményektől is függ,ezt így nem lehet láthatatlanba megmondani
2020. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Számomra könnyebb volt, mint amit elképzeltem :) . Pár hónap alatt simán belejöttem, már csak a beszédet kell fejlesztenem ( nekünk a szakon csak írásbeli vizsgák vannak). Igazából ami nehéz, az tényleg azok a szakszavak, amiket magyarul se ismerek, így tényleg a nulláról kell építenem . Az meg pláne, ha ki is akarom keresni a magyar megfelelőjét egy fogalomnak , és sehol se találom. Így aztán sok olyan dolog van a fejemben, amit körbe tudok írni magyarul is , csak nem tudom minek nevezzük. 😅

Én a helyedben, főleg ha valami nemzetközi nyelvvizsgád van felsőfokú, akkor mindenképp belekezdenék. A németek és az osztrákok (sajnos vagy nem) szinte kivétel nélkül csak a saját nyelvvizsgáikat fogadják el (pl. Ösd,Goethe,TestDaF). Egy "Rigó utcaival" például egyetlen nagyobb egyetem se fog senkit felvenni .

2020. aug. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapképzésen tanulsz külföldön, akkor eleinte nehezebb a dolgod, hiszen akármennyire is beszéled a nyelvet, addig a pillanatig mindent magyarul tanultál szóval bele kell rázódni.

Mesterképzésen már egyszerűbb, hiszen az alapok már megvannak, nem mindent a nulláról kell elkezdeni.

Hajrá :)

2020. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!