Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Bécsi Közgazdaságtudományi...

A Bécsi Közgazdaságtudományi Egyetemre (WU) milyen nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

Az angol nyelvű "Business and Economics" 3 éves alapszakos kurzus érdekelne, amihez elvileg nem kell német nyelvtudás.

Azt tudom, hogy van egy felvételi vizsga, ahol matekot és egyéb közgázos témákat kérdeznek, illetve egy felvételi beszélgetés.

Nekem már van egy hazai jogi diplomám, amellé szeretném ezt, vagyis matekot utoljára középiskolában láttam.

A másik gond, hogy a német tudásom eléggé alapszinten van, még ha az órák angolul is mennek, a megélhetéshez nem tudom mennyire lenne elég az angol és az a kis német.

Mindössze 240 embert vesznek fel, szóval elég rázós.



2020. szept. 6. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nehezebb, mint a német nyelvűre, de nem lehetetlen.

A németet majd megtanulod, azon nem aggódnék, az angollal is elleszel az elején.


Ha gondolod, tudok küldeni pár linket(, amit esetleg nem találnál meg magadtól)

Sok sikert!

2020. szept. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bogi11 ***** válasza:
A matek felvételi része tudomásom szerint elég nehéz. Emelt szintű érettséginek felel meg, illetve érdemes megnézni az előző évek osztrák érettségi sorait is. Nagyjából arra épül úgy tudom.
2020. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bogi11 ***** válasza:
Van itt esetleg olyan, aki már bejutott?
2020. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!