Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemre mit kell vinni?...

Egyetemre mit kell vinni? Először megyek oda. Füzet vagy laptop?

Figyelt kérdés
Most kezdem levelezőn szombaton, de beiratkozáson nem mondtak erről semmit. Gondolom kell jegyzetelni, de mibe írok? Vagy ez hogy működik?

2020. szept. 9. 06:06
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Füzet! A laptoppal csak a pózerek villognak, a többségük nem is tud 10 ujjal gépelni, ezért teljesen felesleges, a jegyzetelést nem segíti elő, hacsak nem internetezni akarsz a jegyzetelés helyett. Egy jó füzet és toll az, amire szükséged van. Folyamatosan jegyzetelsz, ezzel már rögzítési folyamat zajlik az agyadban. Illetve a füzet nem merül le, kisebb az adatvesztés esélye, ha elázik, leejted, ráülnek stb...
2020. szept. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelműen a füzet! Abba jegyzetelsz. Sok embert látsz majd laptoppal, de ahogy fent is írják, azok vagy csak messengereznek egész előadás alatt, vagy neteznek. Nagyon kevés évfolyamtársam van, aki képes egy előadást lejegyzetelni laptopon gépírással. A füzet könnyű, könnyen hordozható.
2020. szept. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Füzetbe jegyzetelsz vagy ha kapsz jegyzetet akkor azt odaadják, vagy le kell fénymásolni, valami ilyesmi. Vagy átküldik emailban és otthon olvasgatod, vagy kinyomtatod, kiírod kézzel.
2020. szept. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező jegyzetelni. Mindenki úgy tanul ahogy akar, de természetesen érdemes vinni valamit :)


Első pár héten érdemesebb a füzet minden előadáson, mert:

1: még mindig vannak a laptopra/tabletre allergiás tanárok sajnos

2: egyszerűbb abba jegyzetelni kezdésnek, mert megszoktad már

Aztán ha úgy ítéled meg, hogy digitálisan érdemesebb csinálni, akkor vigyél nyugodtan laptopot/tabletet. Ahogy neked kényelmesebb.

Reálos képzéseken érdemesebb a sima füzet véleményem szerint, mert annyi ábrát lerajzolni, meg képleteket írni még LaTeX-ben sem lehet gyorsan. De ha otthon nekiülsz digitalizálni az órán füzetbe írtakat, akkor azzal már +1 alkalommal futottál végig az órai anyagon, tehát tanulsz is miközben leírod egy doksiba.

2020. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért van az első két kommentár ennyire lehúzva? Köszönöm a válaszokat, akkor marad a füzet. Nem tudok gyorsan írni gépen csak nem tudtam mi a menő és mondom nehogy füzettel ki nézzenek 🙂
2020. szept. 9. 09:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, senki nem fog kinézni a jegyzetelési szokásaid miatt, ettől nem kell tartani. Meg magasról le van fosva mindenki más, úgy tanulsz ahogy neked jó.

Ha a tanulmányi teljesítményed szuper, akkor senki nem szólhat semmit.

2020. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Füzet. Én egy (A5-ös spirál) füzetbe írtam ömlesztve, oldaljelölőkkel jelölve, hogy hol melyik tantárgy kezdődik. Mivel max 2-3 konzultáció volt 1 tárgyból, így nem volt teljes a káosz.

Ami fontosabb volt, azt később sima tűzött füzetbe letisztáztam, tételeket oda dolgoztam ki.

2020. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

" nehogy füzettel ki nézzenek"


Nálunk senki nem jegyzetel gépbe, csak papírra. Van, aki füzetbe, van aki sima papírra és majd lefűzi. Van, aki azonnal 3-4 különböző színű tollal meg még 3 sorkihúzóval... én ömlesztve, remélve, hogy el fogom tudni olvasni még másnap is.


Ezt neked kell megtapasztalnod, hogyan a legjobb.

Levelezőn igenis kell jegyzetelni, nem elég a kiadott anyag. Az idő szűkössége miatt a konzultáción csak a legfontosabbak hangzanak el, amit mindenképpen tudni kell, a többi sallang.

2020. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nevetek némelyik hozzászóláson itt.

Egyetemen senkit sem érdekel, hogy mibe jegyzetelsz. Nincs olyan jegyzeteléskor, hogy menő, vagy béna.

Én Corvinusra járok, ami állítólag hűde sznob hely, de még egyszer sem találkoztam olyannal akit piszkáltak volna a füzet/laptop miatt, vagy aki piszkált volna mást a füzet/laptop miatt.

És persze lehet mondani, hogy a laptopon csak neteznek, messengereznek, de ha épp unalmas az óra, ezt a telefonon is simán meg lehet tenni.

Ha vannak matekos tárgyaid, akkor egyértelműen vigyél egy füzetet, mert macerás az egyenleteket legépelni. Ezen kívül viszont ha neked kényelmesebb a laptop, nyugodtan vidd azt (csak legyen feltöltve, ha esetleg konnektortól messze találnál csak helyet).

Én laptop párti vagyok, de csak azért mert rém ronda az írásképem és már 2 óra múlva nem tudom elolvasni az írásomat. E miatt meg is tanultam gyorsan gépelni (ráadásul úgy jegyzetelek, mint gimiben, papírra: nyilvánvalóan nem írom le szóról szóra a tanár szövegét, szóval nem is szükséges hipergyorsasággal gépelni).

Vannak csoporttársaim akik csak a beadandókat írják gépen, minden másra füzetet/papírt használnak. Olyan barátom is van, aki tabletre jegyzetel tollal. Szóval neki digitalizálva vannak a jegyzetei de mégis kézzel írt.


Ami neked kényelmes, gyors, hatékony.

Ha tudod, hogy nem vagy jó a gépelésben, akkor felesleges azzal szívatnod magad, hogy laptopot cipelj magaddal.


És ezen ne stresszelj! A legtöbb csoporttársamról emlékezetből meg sem tudnám mondani,hogy a füzetesek vagy laptoposok táborát erősíti, annyira nem fontos tényező ez.

2020. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!