Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vegyek külön laptopot egyetemre?

Vegyek külön laptopot egyetemre?

Figyelt kérdés

bölcsész szakra megyek, ahol az első évben alapozó tárgyak lesznek, sok jegyzetelés stb.

van egy laptopom itthon, amit nem szándékozok bevinni egyetemre.

megéri venni egy kicsi, olcsó laptopot ottani jegyzetelésre/könyvtárazásra vagy felesleges?



2019. júl. 29. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Még jó hogy bölcsész szakra mész...
2019. júl. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Én infó kar első 2,5 évét remekül el tudtam végezni laptop nélkül is. :)

Nyilván attól függ, kinek hogyan jobb jegyzetelni. Nekem kézzel gyorsabban ment, annak ellenére, hogy majdnem vakon tudok gépelni. Főleg azért, mert a tanár is a táblára ír, és néha használ olyan bonyolult jelöléseket, miket gépen nem találsz meg elsőre.

De főleg egyéntől függ: nekem pl. a tanulásban is segített, ha valamit kézzel leírtam. Sokszor volt, hogy a kicsit zavarosabb előadásjegyzeteket külön füzetben újra írtam, kiegészítettem pl olyan tétel definíciókka amiket a tanár említett, mint olyat, h ezt ugye már tudjuk de én nem emlékeztem rá stb. Szóval én a füzetbe jegyzetelés híve vagyok, de gondolom van akinek gépen jobban megy, vagy előny lehet egy olyan gagyi előadóban ahol ég rendes asztal sincs előtted, amin kényelmesen megtámaszthatnád a kezed az íráshoz..

Talán a legjobb, ha első pár hétben kitapasztalod, milyenek az órák, h lehet jegyzetelni, mielőtt szaladsz gépet venni.

2019. júl. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Én soha nem jegyzeteltem laptopon, sőt a szaktársaim közül is vagy 2-3 ember, de ők sem mindig. Egyébként bölcsész szak volt.
2019. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem felesleges. A4-es papírlapokat tartom a legpraktikusabbnak , félév végén lefűzöd őket, ha akarod be is szkennelheted hogy elektronikusan meglegyen. De ha nagyon elektronikus a szemléletmódod, akkor talán még egy tablet jobban jöhet, mert abba lehet kézzel is jegyzetelni, elkerülendő (egy korábbi válaszoló által is említett) bonyolultab írásjelek használatából fakadó nehézségeket. Aztán hogy mennyire fagy esetleg le írás közben, azt nem tudom, én soha nem használtam még ezt így.
2019. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
60%
Egy használt 2011-2014-es MacBook air 11” megfelelne kb 90-120 ezer forintért lehet már használtan kapni 1-3 hónap garanciával
2019. júl. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!