Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen Angliában egytemre...

Milyen Angliában egytemre járni? Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Akinek van tapasztalata, milyen ott az élet, oktatás, nyelvi nehézségek, stb? Ha esetleg valakinek az USa-ról, vagy más angol nyelvterületű ország felsőoktatásáról van tapasztalata az is sokat segítene!

2020. szept. 18. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bejött. Ami furcsa főleg Londonban az a multikultúra jobban oda kell figyelni rá hogy mit mondasz stb mert jó indulatból is lehet hogy olyat mondasz naiv magyar fejjel ami nem elfogadott. Úgy a tanároknál is szerintem több van aki ilyen nagyon szabad szellemű, de itt is van több típus ugyanúgy mint Magyarországon. A tanítás nekem magyarként egyszerűbb volt szerintem előtte itt annyira szájba rágós (itt voltam egyetem előtt is) hogy az angoloknak fura de nekem teljesen jó volt. A bejárásra nem túl háklisak általában és a legtöbb órarend úgy van tervezve hogy közbe tudj dolgozni.
2020. szept. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Énis azokat tudnám elmondani amiket az első is írt Angliáról, bár én nem Londonban tanulok, hanem északon.

Az első év általában olyan, hogy csak alapozó, sokkal gyakorlatiasabb, sőt, ha úgy tetszik sokkal könnyebb mint egy magyar egyetem. Persze az angol mégis hasznosabb, mert sokkal gyakorlatiasabb, emiatt könnyebb. Az első év inkább ilyen szoktatós és ízelítőt ad milyen lesz a többi féléved, ahogy észrevettem az előadók is sokkal engedékenyebbek a jegyekkel és a beadandókkal ilyenkor.

Egyébként a diploma minősítésébe sem számítanak bele az első éves jegyeid, csak el kell érned a minimum százalékot, hogy tovább mehess. Ha Angliát választod, ne csüggedj első évesként, hogy kicsit többet vártál a dologtól mert nem is olyan leterhelő stb stb, viszont arra készülj fel, hogy az első és második év között ég és föld a különbség, hatalmas lépés felfele nehézségi szinten.

Az órarendek általában fixek némely egyetemen, összeállítják neked, és ha szerencséd van csak heti 3 napot kell bejárnod, így mellette könnyen dolgozhatsz.

Az előadók egyébként a legtöbb esetben ledolgoztak vagy 10-20 évet a szakmában és utána mentek el tanítani, így ők valóban tudják mi kell majd neked amikor munkába állsz.

Itt tantárgyak helyett module-ok vannak amik egyszerre több témakört is magukba foglalnak. Míg Magyarországon atomjaira vannak bontva a tantárgyak, pl külön statisztika, analízis, algebra, addig Angliában van egy "Maths for Computing" module-od infó szakon mondjuk, ami 4 óra hossza tömbösítve.

Szerintem így sokkal átláthatóbb és jobb az egész rendszer.

2020. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te melyik egyetemen és mit tanulsz? Köszi!
2020. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!