Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Matek érettségi Romániában?...

Matek érettségi Romániában? Mennyire nehezebb mint a magyarországi?

Figyelt kérdés

2020. nov. 7. 08:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Melyik romániai matek érettségi? Csak mert 4 féle van.


MATEMATICA MATE-INFO (legnehezebb)

MATEMATICA ST-NAT

MATEMATICA PED

MATEMATICA TEHN (legkönyebb)


Tavalyi érettségi mintatételek és javítókulcsok (bareme):


[link]


Amúgy szerintem a magyarországi (középszíntű) könnyebb, mint az itteni természettudományos (st-nat), meg matekinfós. Abban a tételben amit a neten láttam az első feladatok konkrétan olyanok voltak, mint itt a 8.-os vizsgán. Ráadásul nálatok lehet használni számológépet meg valami függvényes könyvet. Itt viszont semmi segédeszközt nem lehet.

2020. nov. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Vagy itt is vannak tételek és javítókulcsok (a LMA magyar):


[link]

2020. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat, hogy nálatok ötöst kell írni ahhoz, hogy meglegyen. Nehezen lehet azt összehozni?
2020. nov. 7. 08:47
 4/13 A kérdező kommentje:
A legkönnyebb változatra gondolok.
2020. nov. 7. 08:48
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Igen. Minden tanttárgyból minimum 5-öst kell írj, az átlaguk meg minimum 6-os kell legyen. Szóval ha mindenből 5-öst ísz, attól még nem lesz érettségid. De ha ilyeneket: 5, 5, 7, 7 vagy 5, 6, 6, 7 vagy 6, 6, 6, 6, akkor fix sikerült. A minimumon, de teljesítettél.


(A "minden tantárgyba csak a román, magyar (vagy más anyanyelv, a románoknak semmi), matek/történelem és a választott (pl biosz, fizika, földrazj) van benne. Az angol/német és számítástecknika érettségin csak minősítést kapunk, jegyet nem.)


Számomra a a technikes matek rémegyszerű. Viszont itt az a helyzet, hogy nem te választod ki hogy miből érettségizel, hanem azzal dől el, hogy milyen osztályba jártál. Szóval hiába írja valaki érettségin a legkönnyebb tételt, úgyse nagyon fog átmenni, mert olyan iskolába/osztályba járt, ahova azok mennek, akik nem jutottak be erősebb iskolába.


Pl én ternészettudományokon voltam. Matekból fix 7-est írtam, az érettségi átlagom meg 7,52 volt. Az én osztályomban mindenkinek sikerült az érettségi, és a sikeres érettségik százaléka (csak az akkori végzősöket számolva) 90%-on felül volt kontesztációkkal és a pótérettségivel együtt.

Ezzel szemben az egyik barátnőm testvére hiába, hogy a technikes tételt írta érettségin, 4 valamit írt, és csak a magyarja sikerült. (De az is csak 6 valamire) Abban az iskolában meg amelyikben jár, az a csoda ha valakinek sikerül az érettségi. De náluk nem is az a cél, hanem csak hogy valahol "járjanak" iskolába, hogy a 12 osztály azért legyen meg.

Nálunk az érettségi felkíszítőket a matek tanárnő már 9.-ben elkezdte (kéthetente volt még egy matekóránk), 12.-ben meg olyan is volt, hogy napi 4 matekunk volt, meg minden hétre kötelező pluszfeladatnak fel volt hagyva 10-15 érettségi tétel. Míg a barátnőm testvére arra kapott 10-est, hogy volt tolltartója... Nem is nagyon tanítsák őket, de amúgy se tanulnának.

2020. nov. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Aki szaklíceunos az is technikes érettségit ír? És ott lehetséges azzal a tanítással, hogy megírja valaki az átmenőt matekból?
2020. nov. 7. 10:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ki mit ír, azt te is meg tudod nézni, csak kell keresgélni.

Itt vannak a tavalyi eredmények (érettségi, pótérettségi)


[link]


[link]



Itt pl MATEMATICA TEHN van:


[link] CV/lista_unitati/258/rezultate_finale/dupa_medie/index.html


Itt MATEMATICA PED:


[link] CV/lista_unitati/141/rezultate_finale/dupa_medie/index.html


Itt MATEMATICA ST-NAT:


[link] CV/lista_unitati/882/rezultate_finale/dupa_medie/index.html


Itt MATEMATICA MATE-INFO és MATEMATICA ST-NAT:


[link] CV/lista_unitati/1019/rezultate_finale/dupa_medie/page_2.html


A "Specializare" alatt írja, hogy milyen osztály.

Hasonlítsd össze az eredményeket.



/Amúgy miért vagyok lepontozva? 🤔/

2020. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Az összes JÓINDULATÚ segítségre ment a👍(zöld) jel.

2020. nov. 7. 12:00
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A linkeket eltördelte az oldat. A lemaradt részeket másold az első részük után.


Vagy:


Kattincs rá egy megyére (pl COVASNA) -> Rezultate pe unităţi de învăţământ -> válassz iskolát -> Rezultate finale (după medie)

2020. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. :)

Az összes választ én írtam.


Egyéb kérdésed van-e?

2020. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!