Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 29 évesen gagyi dolog külföldr...

29 évesen gagyi dolog külföldre menni tanulni?

Figyelt kérdés
Most 28 éves vagyok, pár éve dolgozom. Szeretnék egy MSc diplomát is, de úgy vagyok vele, hogy szeretnék világot is látni. Ha 29 évesen elkezdek külföldön egy mesterképzést, az ennyi idősen nagyon vállalhatatlan?

2020. dec. 22. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem az. Ha érdekel a képzés, meg minden akkor menjél.
2020. dec. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
46 éves vagyok és most kezdtem el egy mesterképzést Írországban.
2020. dec. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
menj csak!! Nem vagy idős :)
2020. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

A tanulásban sosem a kor a probléma.

De azzal sz aprósággal számolj mindenképp, miért értek idehaza állandó kudarcok, és próbáld megmagyarázni magadnak a tandíj befizetése előtt, miért éri ez meg külföldön.

Hála az orbán kormánynak, két szakmát itthon is ingyen tanulsz (remélem érzed a cinizmust és az őszinteséget a soraim közt ).

Ugyan, miért is fizetnél ezért pénzt idegen hatalmaknak? :))))

2020. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Én speciel azért fizetnék inkább külföldön a tanulásért, mert végzés után lesz munkád, rendes kereseted, nem úgy mint itt. Ahol hangoztatják, hogy ingyen tanulhatsz, csak épp azt felejtik ki a történetből, hogy kurvára nem ingyen tanulsz, valójában ide láncolnak éhbérért és cseszheted a jövődet. Külföldön meg viszonylag rövid idő alatt a sokszorosát megkeresheted a diplomáddal, hiába kellett fizetni a tandíjárt. Visszajön az ára és van lehetőséged megalapozni az életedet.
2020. dec. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 segitek_ ***** válasza:
Dehogyis. Menj mielőbb és kezdj mellette dolgozni mielőbb kint. Megéri.
2021. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zoracle ***** válasza:

A legkevésbé sem 'vállalhatatlan'. Ha egy idős ember kérdezné, még meg is érteném a bizonytalanságát, de te ráadásul fiatal vagy. Teljesen bevett dolog posztgraduális képzésekre menni pár év munka után.


Nekem az alapszakos előadásaimon is rendszerint volt egy 60 körüli nő, akiről csak nagyon lassan esett le, hogy szintén diák. Nincs mitől félned!

2021. jan. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2, mesélnél erről az írországi msc-ről ? Én formaervezés(Industrial design) Mc-t szeretnék valahol Európában vagy akárhol tanulni, ahol nincs tandij, lehet dolgozni egyetem mellett, esetleg van lehetőség albérletezés helyett kollégiumra és egy ötéves osztatlan Épitészmérnök diplomával be lehet iratkozni Formaervezés MSC-re. Nem szeretnék Bsc-zni,ahhoz már nem lenne türelmem. Hol járhatok utána ? Az ireknél szerinted találnék hasonló lehetőséget ? Mik a felvételi feltételei ?
2021. jan. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!