Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha kiakar menni valaki külföld...

Ha kiakar menni valaki külföldre tanulni ilyen cserediák programmal, akkor vagy nagyon gazdagnak kell lenned, hogy kitudd fizetni vagy nagyon szegénynek hogy megkapd az ösztöndíjat. Van valami köztes dolog?

Figyelt kérdés
PL.: egy család pont eltudja magát tartani, de akkor hogy menjen ki egy gyerek külföldre hogyha nem elég gazdagok és nem elég szegények ahogy fent is írtam. Nagyon szépen köszönöm annak aki ezt megválaszolja...
2010. ápr. 21. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi Angliában élünk..Tavaly úgy segítettem egy fiatal lánynak,hogy először a szülőkkel együtt kijött,és a segítségünkkel beíratták a suliba(ingyen).Mivel ők hazamentek,így a lánynak én adtam ki a szobát..A szüleinek csak a szobabérleti díját(nem kértem sokat),és az élelem összegét kellett állnia..Egyébként 15 évesen elég talpra esett lány volt,mert elment part time dolgozni,és pénzt is keresett magának..Még mindig itt tanul,a saját lábára állt,hiszen pár osztálytársával összeálltak,és szobát bérelnek..A kezdést mi megadtuk neki,és most szépen boldogul...

Ha vannak ismerőseid,vagy barát kint akkor ti is ezt a módszert meg tudjátok csinálni..A suli nem kerül pénzbe,csak annyi,hogy a beiratkozásnál kell a szülő is..Egyre többen így csinálják..Szóval ez is egy lehetőség...

Sok sikert

2010. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ismerek itt németben pár cserediákot egyetemen, de nem a szegénységük miatt kerültek ki, nem az anyagiak döntöttek, hogy megkapják-e az ösztöndíjat. Én is pedagógus szülők gyerekeként mentem külföldi egyetemre, első pár hónapban igen, elkelt a segítség, de szereztem munkákat, így tudtam aztán csinálni.
2010. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy ösztöndíj, ami nem pénz függő(elviekben), ugyanúgy van esélyed akár gazdag, akár szegény vagy.


[link]


Érdemes megpróbálni, mert mindenképp nyersz vele, ha mást nem tapasztalatot. :D

2010. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!