Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön (Írország, Skócia,...

Külföldön (Írország, Skócia, Ausztria, Németország) pszichológia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11-es vagyok, így nem igazán van már sok időm véglegesen eldönteni, hova megyek. Külföldön (a feljebb felsorolt országokat előnyben részesítve) szeretnék pszichológiát tanulni. Sajnos anyagilag ezt alapjáraton nehezen tudnám összehozni, így elsősorban azok az egyetemek érdekelnének, ahol jó ösztöndíj lehetőségek vannak, vagy esetleg EU-s tanulóknak nem is kell tandíjat fizetni. Személyes tapasztalatokra is kíváncsi lennék, pl.: Milyen a kinti élet? A megélhetés mennyire drága, kellene-e munkát vállalnom egyetem mellett; ha igen, milyet? Megéri? Milyen nyelvvizsgára lenne érdemes befizetnem? Milyen érettségit kéne összehoznom, egyáltalán számít-e?


Magyarból tervezek emeltezni, emellett van egy 100%-os angol középszintű érettségim amire idén évvégén szeretnék rádobni egy szintemelőt. C1-es nyelvvizsga után már érdeklődöm. A queensland-i egyetem klinikai pszichológia online kurzusán részt vettem már, és nem ment borzasztóan. Biológiából középszintű érettségit tennék, ez mennyire segítené elő a komfortos egyetemi éveimet?lol


Ha valakinek hazai egyetemekről(ELTE, PTE, PPKE, KGRE angol nyelvű képzései) volna tapasztalata (főként a pontszámokkal és azok elérésével kapcsolatosan), azt is szívesen meghallgatom.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2020. dec. 25. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

PPKE-n végeztem egy éve. A pontszámokról nem tudom, mit mondhatnék, azt hiszem 440 volt nálam, az meg is lett (matek középpel és biosz emelttel mentem, szerintem nyerőbb stratégia egy tárgyból nagyon jó emeltet tenni, egyből pedig nagyon jó közepet (nekem mindkettő 90 fölött lett), mint a második emelt pluszpontjaiban reménykedni).


Nálunk a biosz annak idején hatalmas szopás volt, hullottak az emberek, mint a legyek, de azóta a két bioszos szórótárgyat is lepuhították eléggé.


A külföldi pszichológiával kapcsolatban annyi a véleményem, hogy ha klinikai vonalon szeretnél dolgozni, az lehet, hogy pluszmunkát fog igényelni a nyelvi különbségek miatt. Alapszakon nem annyira, de mesteren azért nagyon ráfekszenek a kommunikációra, metakommunikációra, sok teszt is a nyelvre, pszicholingvisztikára épít, nem lehet megfeledkezni a kultúránkról sem, szóval ha a kinn szerzett tudást idehaza akarod használni (vagy fordítva), azzal lesz még munkád, mire belejössz. Persze, sok dolog könnyen interpretálható. Erről én ennél jobban nem tudok nyilatkozni, kutató lettem, többet dolgozok adatokkal, mint közvetlenül emberekkel (persze, veszek fel velük teszteket, de nem úgy dolgozom velük, mint mondjuk egy terapeuta) és nem jártam külföldi egyetemre, csak néhány konferenciára.

2020. dec. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nincs kezdőben minimum egy millió forint csak és kizárólag erre a célra, hogy kinn elindulj, akkor nem tudsz menni. Nekem kevés volt, kérnem kellett a szüleimtől még. Egyszerűen nagyon drága a szállás, a kaja, ha meg kell vasarolni valamilyen könyvet. Kell egy nagyon jó laptop. Meg aztán mindenből venni kell újat pl: hajszárító, tányérok stb ( ami egy itthoni koliba is kell venni külön az se olcsó mulatság...). Író eszközök füzetek stb. Hiába kapsz ösztöndíjat ha mellette rengeteg költséget be kell fizetned.

A magyar emelt nem lesz jó külföldön. Itthon se ér sokat pszichológia szakon, nem tudsz kamatoztatni belőle semmilyen tudást. A klinikai pszichológia itthon nem alapképzés, hanem kb 9-10 evet fektetsz bele és rengeteg pénzt míg képzésekre jársz. Az elmúlt éveket nézve 435-440 körüli lesz a ponthatár maximum a szombathelyi ELTEn lesz alacsonyabb (talán, legalábbis ott idén 400 volt)

Feljebb írtad hogy angol emeltet és C1-es nyelvvizsgát szeretnél rakni. Magyarországon csak az elmét angolod fogják figyelembe venni a pontszámitáskor a C1 nyevvizsgádat angolbol nem. Egyébként a külföldi egyetemek maguk határozzák meg hogy milyen nyevvizsgát rakj pl Cambridge. Ezt az adott egyetem oldalán meg tudod nézni. Ausztriában iszonyú drága angol nyelven a pszichológia, mint ahogy Németországban is. Ezek csak fizetosek. Írország és Skócia kérdéses, abban én sosem gondolkodtam, viszont ott az angol nyelv járható út.

Amúgy én pszichológia szaknal bio emeltet ajánlok, tényleg szívás, főleg mivel nem csak Neurológia van hanem az ember teljes egészében.

2020. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!